Vēvers izcīna astoto vietu savā vecuma grupā Eiropas Granfondo čempionātā grupas braucienā

Itālijas pilsētā Veronā aizvadīts Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā Granfondo amatieru un master kategoriju sportistiem. Augstāko rezultātu no latviešiem smagajā un kāpumiem bagātajā distancē sasniedza Ģirts Vēvers, kurš izcīnīja astoto vietu M4 vecuma grupā. Foto: Kaspars Suškevičs.

UEC atzīts Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā amatieru kategoriju sportistiem zem populārā Granfondo zīmola tika rīkots pirmo reizi. Sacensības norisinājās Itālijas pilsētā Veronā kāpumiem ļoti bagātīgā trasē. Smagā trase bija ļoti nopietns pārbaudījums ikvienam dalībniekam.

No Latvijas sportistiem kupli tika pārstāvēta “Evelo Team” komanda, kuras braucēji jau iepriekš ar panākumiem startējuši starptautiskajā Granfondo sacensībās. Komandas līderis šajās sacensībās bija Ģirts Vēvers, kurš sezonas ievadā apliecināja savu sportisko gatavību, uzvarot kontroltreniņos individuālajā braucienā.

122 kilometru garajā distancē Ģirts Vēvers absolūtajā vērtējumā ieņēma 54. vietu, kas bija augstvērtīgais rezultāts starp Latvijas braucējs. Trasē viņš pavadīja 3 stundas 59 minūtes un 12 sekundes. Savā vecuma grupā M4 kuldīdznieks izcīnīja cienījamo astoto vietu.

197. vietā absolūti un 32. pozīcijā M2 grupā ierindojās Juris Visockis. Rihardam Skrastiņam 37. pozīcija savā M1 grupā un 303. pozīcijas absolūtajā ieskaitē. Ivo Viļumovs kalnainajā trasē  bija 46.  M2 kategorijā (304. absolūti). 48. vietu savā kategorijā tikmēr ieguva Māris Tīlišķis. Kopumā finišēja 549 dalībnieki.