Vēveram un Bartuševicam godalgas pasaules Gran Fondo čempionātā

Trešdien Bosnijā un Hercegovinā aizvadīts 2021. gada UCI pasaules Gran Fondo čempionāta amatieru riteņbraucējiem individuālā brauciena sacensības, kurās startēja arī četri Latvijas riteņbraucēji. M45 – 49 grupā ar lielisku rezultātu trešo vietu izcīnīja Ģirts Vēvers, kamēr M80 – 84 konkurencē zelta godalgu ieguva Mečislavs Bartuševics.

Neskatoties uz vīrusa “Covid – 19” radītajiem izaicinājumiem organizatoriem un Starptautiskajai Riteņbraukšanas savienībai (UCI) izdevās paveikt lielisku darbu, lai varētu noorganizēt pasaules Gran Fondo (amatieru) čempionātu šosejas riteņbraukšanā. Dažādu paaudžu amatieru riteņbraucēji no visas pasaules pulcējās Bosnijā un Hercegovinā.

Trešdien Pāles pilsētā, 18 kilometrus no galvaspilsētas Sarajevas, norisinājās individuālais brauciens. Dalībnieki veica 19,2 kilometru garu distanci ar 838 augstuma metriem. Sacensībās piedalījās kopumā 238 riteņbraucēji no 38 valstīm. Jāņem vērā, ka riteņbraucējiem vispirms bija jāizpilda kvalifikācija.

Latviju individuālā brauciena sacensībās pārstāvēja četri sportisti – Ģirts Vēvers, Ričards Vēvers, Andris Bodnieks visi “Evelo team”) un Mečislavs Bartuševics (Mārupes sporta centrs).

No mūsu sportistiem visaugstvērtīgāko rezultātu sasniedza kuldīdznieks Ģirts Vēvers. Latvijas absolūtais amatieru čempions startēja M45 – 49 grupā. 22 dalībnieku konkurencē Ģirts izcīnīja ļoti augsto trešo vietu. Distanci viņš veica pēc 27 minūtēm un 9 sekundēm.

Uzvarēja slovēnis Andrejs Gučeks, kura laiks distancē bija 25 minūtes un 28 sekundes. Tikmēr sudraba godalgu guva cits slovēņu riteņbraucējs Igors Kopše (26:31). Jāatzīmē, ka ceturtajā vietā esošo dāni Sergeju Vrubļevski, Ģirts pārspēja par divām sekundēm. Šis latviešu riteņbraucējam ir lielākais starptautiskais panākums. Šajā grupā startēja arī Andris Bodnieks, kurš ar rezultātu 31 minūte un 52 sekundes, ieņēma 20. vietu.

Īpaši jāizceļ arī Mečislava Bartuševica paveiktais vecākajā kategorijā – M80 – 84. Latvijas čempions 19,2 kilometru garo distanci pievarēja pēc 40 minūtēm un 46 sekundēm. Tas ļāva izcīnīt zelta medaļu. Otrās vietas ieguvējs Herberts Lakners no Austrijas tika pārspēts par 2 minūtēm un 15 sekundēm.

Ričards Vēvers sasniedza devīto labāko rezultātu M19 – 34 vīru grupā (rezultāts: 29:28 sekundes). Šajā grupā uzvarēja polis Mihaels Braulinskis (26:15).

10. oktobrī Sarajevas apkaimē norisināsies grupas brauciena sacensības ar vairākiem Latvijas sportistiem tajā.