Vēvers ekstremālos laika apstākļos izcīna bronzu Pasaules Gran Fondo čempionāta grupas braucienā

Svētdien Bosnijā un Hercegovinā sniegainos laika apstākļos aizvadīts UCI pasaules Gran Fondo (amatieru) čempionāts šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā. Vīru M45 – 49 grupā bronzas medaļu izcīnīja kuldīdznieks Ģirts Vēvers.

Ja ceturtdien Sarajevas apkaimē aizvadītais pasaules Gran Fondo čempionāta šosejas riteņbraukšanā individuālā brauciena sacensības aizritēja oktobra sākumam atbilstošos laika apstākļos, tad turpmākajās dienās laika apstākļi Jahorinas pilsētiņā, kas atradās viduskalnē, strauji pasliktinājās. Gaisa temperatūra noslīdēja tuvu 0 grādiem pēc celsija, kamēr lietus mijās ar sniegu. Šajos ekstrēmajos laika apstākļos svētdien norisinājās grupas brauciena sacensības.

Jaunāko grupu sportisti veica 100 kilometru garu distanci ar trīs izteikti lieliem kalniem. Starts atradās 540 metru, bet finišs 1590 metru augstumā virs jūras līmeņa. Jāatzīmē, ka noslēdzošie 25 kilometri veda izteiktā kāpumā . Jāatzīmē, ka sākotnēji trases garums bija plānots 135 kilometru garumā, tomēr distance tika saīsināta laika apstākļu, tostarp sniega dēļ.

Latviju grupas braucienos pārstāvēja kopumā seši sportisti. Lielākās cerības tika saistītas ar M45 – 49 grupā startējošo kuldīdznieku Ģirtu Vēveru (“Evelo team/ RRS”). Ģirta konkurences grupā startēja kopumā 35 riteņbraucēji. Pie tam, brauciens tika organizēts kopā ar M40 – 44 grupas braucējiem.

Vēvers trasē cīnījās lieliski, līdz pēdējam kāpumam esot pašā priekšgalā. Finišā latvietis savā vecuma grupā izcīnīja ļoti augsto trešo vietu, tiekot jau pie otrās bronzas medaļas šajā čempionātā. Vēvers trasē pavadīja 3 stundas 15 minūtes un 17 sekundes. Uzvarēja slovēnis Igors Kopše, kurš finišēja par 5 minūtēm un 1 sekundi ātrāk. Otrā vieta francūzim Davidam de Večī, no kura trenera Jāņa Mūsiņa audzēknis atpalika par 1 minūti un 12 sekundēm. Šajā vecuma grupā startēja un finišu godam sasniedza arī Vēvera komandas biedrs Andris Bodnieks, kuram 26. vieta (+00:56:48).

M19 – 34 grupā Latviju pārstāvēja divi riteņbraucēji – Ričards Vēvers un Agnis Baumanis. Nedaudz labāk skarbajos apstākļos veicās Ričardam, kurš 56 riteņbraucēju konkurencē finišēja 40. vietā (+00:38:41). Tikmēr Agnim Baumanim 51. pozīcija (+00:01:03).

Juris Visockis (“Evelo team”) startēja vīru M35 – 39 grupā. 35 dalībnieku konkurencē Jurim 24. pozīcija (+00:36:35). Cienījamo vīru M80 – 84 grupā startēja arī Mečislavs Bartuševics, tomēr cienījamais kungs finišu nesasniedza.