Junioru čempions Kaļveršs pievienosies “Astana” attīstības komandai

Patīkami jaunumi saņemti saistībā ar Latvijas absolūto junioru čempionu šosejas riteņbraukšanā grupas un individuālajos braucienos Matīsu Kaļveršu, kurš pievienojies pasaules tūres vienības “Astana” attīstības komandai. Matīsa komandas biedru vidū būs arī olimpiskā čempiona un komandas vadītāja Aleksandra Vinokurova dēli.

Matīss Kaļveršs, kurš šosejas riteņbraukšanai nopietnāk pievērsās jauniešu vecumā pēc daudzām sezonām BMX, šajā gadā priecēja ar izcīnītiem Latvijas čempionu tituliem gan grupas, gan arī individuālajā braucienā. Matīss Baltijas čempionāta grupas braucienā sīvi cīnījās ar vadošajiem igauņu braucējiem, izcīnot ceturto vietu.

Sezonas laikā salaspilietis arī pārstāvēja beļģu junioru komandu “Isorex”, tās sastāvā sekmīgi startējot virknē UCI līmeņa sacensībās. Jāizceļ 16. vieta “Johan Museeuw” klasikā. Šogad Matīss saskārās arī ar traumām, kas liedza parādīt labāko sniegumu kā pasaules, tā arī Eiropas čempionātos.

Par patīkamu pārsteigumu Latvijas riteņbraukšanas saimei, 2022. gada sezonā Matīss Kaļveršs pārstāvēs “Astana Qazaqstan” attīstības komandu. Šī vienība būs pasaules tūres vienības tuvākās rezerves. Komandai būs UCI kontinentālās vienības statuss, kas ļaus startēt daudzos UCI līmeņa sacensībās.

Komandas sastāvā iekļauti desmit sportisti. Komandas līdera godā varētu redzēt itāļu talantu Džanmarko Garofolī, kurš šogad izcīnīja ceturto vietu leģendārā “Tour de’l Avenir” posmā. Matīsa komandas biedru vidū būs arī lielās komandas vadītāja un Londonas Olimpiskā čempiona Aleksandra Vinokurova dēli – Aleksandrs un Nikolass.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044