Kvjato par mata tiesu uzvar “Amstel Gold Race”; Skujiņam 28. vieta

Svētdien Nīderlandē aizvadīts “Amstel Gold Race” velobrauciens, kurā uzvaru svinēja Polijas riteņbraucējs Mihals Kvjatkovskis, kurš par mata tiesu apsteidza francūzi Benuā Konfruā. No trīs Latvijas braucējiem finišā visaugstāk Toms Skujiņš, kurš ieņēma 28. vietu, bet Emīls Liepiņš iesaistījās dienas atrāvienā.

“Amstel Gold Race” velobrauciens ievada Ardēnu klasiku sēriju, kas risinās Nīderlandē un Beļģijā. Sacensības risinājās 56. reizi, pulcējot visas vadošās pasaules tūres komandas. Joprojām vairākās komandās jūtamas traumu un veselību problēmu sekas. Piemēram “Israel Premier Tech” startēja vien piecu braucēju sastāvā.

Pirmo reizi, pārstāvot pasaules tūres komandas, vienās sacensībās startēja visi trīs šī brīža Latvijas profesionālie riteņbraucēji – Toms Skujiņš, Emīls Liepiņš (abi “Trek – Segafredo”) un Krists Neilands (“Israel Premier tech”). Izteikti paugurainas reljefs vairāk piemērots Tomam un Kristam, kuri iepriekšējos gadus jau sevi sekmīgi šeit apliecinājuši.

Emīls Liepiņš savā debijas “Amstel Gold race” velobraucienā spēja iekļūt dienas atrāvienā. Kopā ar dobelnieku bija vēl seši riteņbraucēji. Zināmākais no tiem – “Bora – hansgrohe” pārstāvošais nīderlandietis Ide Šellings. Liepiņa grupas pārsvars pār peletonu sasniedza piecas minūtes.

Peletonā kontroli tikmēr uzņēmās Metjū van der Pūla pārstāvētā “Alpecin Fenix”. Sekojot vienam pauguram pēc cita, lielās grupas rindas kļuva mazskaitlīgākās. Liepiņu peletons panāca kāpumā 50 kilometrus pirms finiša. Drīz vien noķerti tika arī pārējie atrāviena sportisti.

Sacensību vadībā atradās vien ap 35 braucēju liela līderu grupa. Tajā bija arī Toms Skujiņš. Par vienu no atslēgas vietām kļuva kāpums 34 kilometrus pirms finiša. Uzbrukumu stāvajā paugurā veica “Jumbo – Visma” komandas braucējs Tīšs Benots. Viņam pievienojās vēl ap desmit riteņbraucēju. Toms Skujiņš pēc kāpuma atradās otrajā grupā, kamēr līderu vidū bija viņa dāņu komandas biedrs Aleksanders Kamps.

Nepilnus 20 kilometrus pirms finiša no līderu grupas atrāvās “AG2R Citroen” komandas franču riteņbraucējs Benuā Konfruā, kuram ātri pievienojās 2014. gada pasaules čempions Mihals Kvjatkovskis. Lai arī kā konkurenti necenstos, panākt abus neizdevās.

Finiša spurtā tikai pēc fotofiniša noskatīšanās par mata tiesu ātrāks bija Kvjatkovskis, kļūstot par “Amstel Gold Race” uzvarētāju. Pirmais sprintu iesāka francūzis, tomēr uz finiša līniju viņu par milimetriem apsteidza polis. Trešo vietu izcīnīja Tīšs Benots, kurš pēdējā kilometrā nedaudz atrāvās no sekotāju grupas.

No Latvijas riteņbraucējiem visaugstāk finišā ierindojās Toms Skujiņš, kurš ieņēma 28. vietu 170 riteņbraucēju konkurencē, nopelnot arī 20 UCI pasaules ranga punktus. Krists Neilands ierindojās 68. vietā, kamēr Emīls Liepiņš finišēja 92. pozīcijā.