Baltijas čempionāts riteņbraukšanā sākas ar Mikuša uzvaru; Krasts Latvijas čempions

Svētdien Kuldīgā un tās apkārtnē ar vīru U23 vecuma grupas brauciena sacensībām sākās 2022. gada Baltijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Uzvaru 133 kilometru garajā distancē svinēja Lietuvas riteņbraucējs Aivaras Mikutis (“Amper Tartu 2024”), kamēr Alekss Krasts finišēja otrajā vietā, kļūstot par Latvijas čempionu. Foto: Kārlis Komarovskis.

Ar lielu nepacietību gaidītais Baltijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, ko šogad uzņem skaistā Latvijas pilsēta Kuldīga, sākās svētdien ar grupas brauciena sacensībām sportistiem līdz 23 gadu vecumam. Uz starta izgāja 43 labākie Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jaunie riteņbraucēji. Pērn šajās sacensībās uzvarēja “Groupama – FDJ” attīstības komandas pārstāvis Raits Ārms.

Riteņbraucēji lietainos apstākļos mērojās spēkiem 133 kilometru garā distancē, kas no Kuldīgas caur Kabili veda uz Sabili. Tur velosportisti veica divus apļus ar slaveno Sabiles Vīna kalnu iekšā. Sākuma daļā grupa sānu vējos vairākkārt sadalījās, bet vēlāk sabrauca kopā. Pirms Sabiles atrāvienā devās trīs “Ampler” komandu pārstāvošie riteņbraucēji – Pauls Rubenis, Madis Mihkels un Erki Lānamē. Sākoties otrajam aplim, peletons līderus panāca.

Drīz vien sekoja jauns atrāviens, ko iniciēja mūsu Alekss Krasts. Ar viņu kopā bija arī lietuviešu komandas biedrs Aivaras Mikutis, kā arī divi igauņi – “Arkea Samsic” ikdienā pārstāvošais Markuss Pajurs un Gļebs Karpenko. Nedaudz negaidīti, Krasta un Mikuša piedāvāto tempu beigās neizturēja Pajurs. Uzvarētāja liktenis izšķīrās trīs braucēju finiša spurtā. Nepārspēts palika šosezon lieliski braucošais Mikutis, kuram gan Baltijas, gan Lietuvas čempiona tituls.

Otro vietu ar tādu pat laiku ieņēma ogrēnietis Alekss Krasts (“Ampler Tartu 2024”), kurš Mikutim zaudēja mazāk par sekundi. Aleksam Latvijas zelta medaļa. Tikmēr par Igaunijas čempionu kļuva Gļebs Karpenko (“Kalevi Jalgrattakool”). Labāko sešiniekā iekļuva arī lietuvietis – Žigmantas Matuzevičius, Markuss Pajurs un mūsu Matīss Kaļveršs. Latvijas čempionāta vērtējumā Matīsam otrā vieta, bet trešais bija Kristiāns Belohvoščiks no “Monaco” vienības.

Baltijas čempionāts turpināsies 22. jūnijā, kad Kuldīgas novadā norisināsies individuālā brauciena sacensības.

Baltijas U23 čempionāts šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā (43 dalībnieki) – 133 km: