Skrapcis visaugstāk no latviešiem Eiropas Jaunatnes Olimpiādes solo braucienā

Otrdien Slovākijā ar individuālā brauciena sacensībām startus Eiropas Jaunatnes Olimpiādē uzsāka Latvijas šosejas riteņbraucēji. Visaugstāko rezultātu sasniedza Latvijas čempions Olivers Jēkabs Skrapcis, kurš 93 dalībnieku konkurencē ieņēma 46. vietu. Foto: @edijsfotolv /LETA

Gan puiši, gan arī meitenes mērojās spēkiem 8,4 kilometru garajā distancē. Trase bija ātra ar pāris tehniskiem pagriezieniem. Netrūka arī neliels bruģa posms. Nopietnu kāpumu gan nebija. Latviju individuālajā braucienā pārstāvēja visi pieci sportisti, kuriem plānots starts arī grupas braucienā.

Jauniešu puišu sacensībās startēja 93 sportisti no visas Eiropas. Latvijas godu pārstāvēja – Olivers Jēkabs Skrapcis (“MSĢ/ VeloLifestyle Smiltenes BJSS”), Markuss Lagzdiņš (“MSĢ/ RK Liepāja”) un Kaspars Šalme (“Kuldīgas NSS/ Goldingen CA”).

Labāko rezultātu no mūsu sportistiem sasniedza Skrpacis. Treneru Jāņa Veides un Agņa Apses audzēknis sasniedza 43. labāko laiku. Trasē viņš pavadīja 11 minūtes un 41 sekundi. Uzvarētājam Patrikam Goščurnijam no Polijas Olivers zaudēja 53 sekundes. Kaspars Šalme ieņēma 59. vietu (+00:01:03). Tikmēr Markusam Lagzdiņam 80. pozīcija (+00:01:33).

Otro vietu izcīnīja čehs Pāvels Sumpiks, kamēr trešais bija brits Sebastians Grindlijs. Abi čempionam zaudēja 8 un 12 sekundes. No Baltijas sportistiem visaugstāk ierindojās igaunis Henrī Arjuss, kuram 16. vieta (+00:00:28).

Meiteņu sacensībās starp 78 sportistēm arī divas latvietes – Līva Šlosberga (“Belo CP/ RRS”) un Beāte Bula (Dobeles sporta skola). Līva finišēja 66. vietā, 1 minūti un 31 sekundi aiz uzvarētājas Ketas Fergusonas no Lielbritānijas. Tikmēr Beāte Bula sacensības noslēdza 72. vietā, 1 minūti un 48 sekundes aiz uzvarētājas. Jāņem vērā, ka Bula pēdējā līkumā pirms finiša krita un zaudēja vērtīgas sekundes.

Grupas brauciena sacensības notiks ceturtdien.