Pluto un Skujiņš papildina UCI punktu ražu sacensībās Polijā un Spānijā

LETA. Latvijas riteņbraucējs Mārtiņš Pluto svētdien Polijā vienas dienas velobraucienā "Puchar MON" (UCI kat.1.2) izcīnīja astoto vietu, nopelnot trīs UCI punktus. Tikmēr Toms Skujiņš ieņēma 15.vietu viendienu sacensībās Spānijā.

 Riteņbraucēji veica 158 kilometrus, kas bija sadalīti deviņos apļos, pa līdzenumu. Uzvaru, finišējot lielajā grupā, izcīnīja Pluto komandas biedrs Jespers Rashs no Nīderlandes (ABLOC), kurš finišu sasniedza trīs stundās 22 minūtēs un 32 sekundēs. Otro vietu ieņēma polis Bartlomijs Pročs ("Santic - Wibatech"), bet trešais bija nīderlandietis Deniss van der Horsts ("Allinq"). Arī Pluto finišēja lielajā grupā.

Tikmēr Alekss Krasts ("Ampler - Tartu2024") Francijā notiekošā "Kreiz Breizh Elites" (UCI kat.2.2) velobrauciena trešajā posmā veica 187,5 kilometrus un ieņēma 77.vietu.

Nelielas grupas finišā ātrākais izrādījās Zviedrijas riteņbraucējs Lūkass Ēriksons, kurš distanci veica četrās stundās 18 minūtēs un 12 sekundēs. Krasts uzvarētājam piekāpās desmit minūtes un 20 sekundes.

Pēc trīs posmiem kopvērtējuma līderpozīcijās atrodas Ēriksons, kamēr Krasts no zviedra atpaliek nedaudz vairāk kā 13 minūtes un atrodas 59.vietā.

Vēl Emīls Liepiņš UCI Pasaules tūrē iekļautā daudzdienu velobrauciena "Tour de Pologne" otrajā posmā, kurā riteņbraucēji veica 205,6 kilometrus, pārvarot divus kategorizētos kāpumus, ierindojās 109.vietā.

Finišējot lielās grupas priekšā, uzvaru izcīnīja beļģis Gerbens Teisens ("Intermarche - Wanty - Gobert Materiaux"), kurš finiša līniju šķērsoja pēc četrām stundām 47 minūtēm un 23 sekundēm. Arī Latvijas riteņbraucējs finišēja lielajā grupā.

Kopvērtējuma līderis pēc diviem posmiem ir norvēģis Jonass Abrahamsens ("Uno-X"), bet Liepiņš, atpaliekot 12 sekundes, ierindojas 123.vietā.

Savukārt Matīss Kaļveršs no "Astana" attīstības komandas svētdien ieņēma 129.vietu "Tour Alsace" (UCI kat.2.2) pēdējā posmā, kurā riteņbraucēji veica 158,2 kilometrus, pārvarot divus kategorizētos kāpumus.

Lielās grupas finišā ātrākais bija Semjuels Vatsons no Lielbritānijas ("Groupama-FDJ"), veicot distanci trīs stundās 23 minūtēs un 43 sekundēs. Kaļveršs atpalika no uzvarētāja sešas minūtes un 15 sekundes.

Kopvērtējumā uzvaru svinēja "Groupama-FDJ" kontinentālās komandas britu braucējs Finlejs Pikerings, kamēr Kaļveršs ar vairāk nekā stundu lielu atpalicību kopvērtējumā ierindojās 133.pozīcijā.

Tikmēr Toms Skujiņš bija 15. vietā vienas dienas sacensībās Spānijā. Riteņbraucēji mēroja 196,5 kilometrus pa kalnaine kalnainā apvidū.

Finišējot četru sportistu grupā, ātrākais bija spānis Huans Ajuso (UAE), kurš finišu sasniedza četrās stundās 38 minūtēs un 31 sekundē.

Otro vietu izcīnīja Itālijas riteņbraucējs Andrea Pikolo ("Drone Hopper-Androni Giocatolli"), bet trešajā pozīcijā ierindojās nīderlandietis Vilko Keldermans ("BORA - hansgrohe").

Skujiņš bija ātrākais no "Trek-Segafredo" komandas riteņbraucējiem un, finišējot kopā ar vēl deviņiem riteņbraucējiem, uzvarētājam piekāpās tikai 17 sekundes. Viņš arī nopelnīja piecus UCI punktus.

"Circuito de Getxo-Memorial Hermanos Otxoa" velobrauciens noritēja 77.reizi.

Izmantotie resursi:

LETA

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044