Lieliskos laika apstākļos Smiltenē aizvadīts LVM MTB maratona piektais posms

Svētdien Latvijas kalnu riteņbraukšanas dzimtenē Smiltenē aizvadīts Latvijas valsts mežu MTB maratona sezonas piektais posms. Aizraujošajā “Toyota Gravel” distancē uzvaras laurus plūca Andris Vosekalns (“Evelo team”) un Renāte Rodionova (“ĀdažiVelo”). Tikmēr “Lielbāta” MTB distancē spraigas uzvaras Ģirtam Cirvelim un Amandai Reilijai Zariņai. Foto: Māris Vancevičs.

 Smiltenē esošajā Cērtenes Pilskalna pļavā 1997. gadā aizsākās Igo Japiņa rīkotās MTB sacensības, kas laika gaitā kļuva par vērienīgāko velo seriālu Baltijas valstīs. Aizvadītajā svētdienā Smiltene uzņēma LVM MTB maratona piekto posmu, pulcējot MTB un Gravel riteņbraukšanas cienītājus no visas Latvijas un apkārtējām valstīm. Sacensību organizatori bija parūpējušies par interesantām un dinamiskām trasēm.

“Toyota Gravel” distancē sportisti veica 57,3 kilometru garu distanci pamatā pa grants un meža ceļiem. Trasē netrūka ne pauguru, ne līkumotu un nedaudz putekļainu ceļu. Tāpat neizpalika arī vairāki interesanti meža ceļu posmu Silvas Dendroloģiskajā parkā.

Distances laikā izskristalizējās neliela līderu grupiņa ar Andri Vosekalnu, Kasparu Serģi, Uldi Ālīti un Raivi Ritumu tajā. Pie Bilskas līderi sadalījās. Vadībā nonāca “Evelo Team” komandu pārstāvošais Vosekalns un “Giant&Liv Team Latvia” braucējs Kaspars Serģis. Finišā, kas atradās Smiltenes bruģa kalna pakājē nedaudz ātrāks bija alūksnietis Andris Vosekalns, kurš par nepilnām 2 sekundēs apsteidza cēsinieku Kasparu Serģi. Labāko trijnieku noslēdza kopvērtējuma līderis Uldis Ālītis, finišējot 51 sekundi aiz uzvarētāja. TOP 6 iekļuva arī – Ravis Ritums, Sandijs Kļaviņš un Juris Damškalns.

Dāmu konkurencē, nestartējot Katrīnai Jaunslavietei-Kipurei, triumfs Renātei Rodionovai no “ĀdažiVelo”. Viņa tuvāko sekotāju Kristu Pūcīti no “Roadex” apsteidza par 7 minūtēm un 51 sekundi. Labāko trijnieku noslēdza “Latvian Cycling girls” komandas pārstāve Zane Kalverša-Ķeņģe.

“Lielbāta MTB” distancē tās dalībnieki veica 34,32 kilometru garu distanci pa Pilskalna, Silvas Dendroloģiskā parka un Niedrāja meža apkaimi. Pēc vairākiem atraušanās mēģinājumiem, divvadībā nonāca un sekmīgi sastrādājās kopvērtējuma līderis Ģirts Cirvelis (“Roadex”) un junioru grupā startējošais Rainers Zviedrs (“Dako Ziemeļvidzeme”).

Pēdējos metros spēcīgāks bija Cirvelis, kurš izcīnīja kārtējo uzvaru šajā sezonā. Trasē Ģirts pavadīja 1 stundu 8 minūtes un 21 sekundi. 3 sekundes viņam zaudēja un otro vietu ieguva Zviedrs, kamēr uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Jānis Rubiks (“Dako Ziemeļvidzeme”). Viņu no uzvarētāja šķīra 1 minūte un 17 sekundes. TOP6 iekļuva arī – Linards Lukss, Rolands Burecevs un Oskars Ārgalis.

Dāmu konkurencē pirmo uzvaru absolūtajā vērtējumā šosezon guva U16 grupas līdere Amanda Reilija Zariņa (“Baldones Riteņbraukšanas nodaļa”). Trenera Oļega Meļeha audzēkne tuvāko sekotāju Montu Pauloviču (“ĀdažiVelo”) pārspēja par 29 sekundēm. Trešā vieta tikmēr kopvērtējuma līderei Laurai Ramanei no “Bauskas velokomandas”.

Komandu ieskaitē gan “Toyota Gravel”, gan “Lielbāta MTB” distancēs triumfēja “Dako – Ziemeļvidzeme”.

“Mammadaba Veselības braucienā”, kur startēja arī zēnu un meiteņu grupu sportisti, uzvaru puišu vērtējumā guva galvenais favorīts Rihards Lozbers no “DTG – MySport”. Tuvāko sekotāju Helviju Kanceru (“Amserv Motors Toyota / greenspace.lv”) talsinieks apsteidza par 1 minūti un 30 sekundēm. Trešais palika Alvils Pētersons (“Riteņvasara/ RRS”).

M12 grupā uzvarēja Valts Skujiņš (“Wess motors Toyota”), kuram sekoja Oskars Štrauhmanis (“Ķekavas NSS”) un  Olivers Šika (“Stopiņi Velo”). Meitenēm W14 grupā pirmā Kate Skujiņa (“Wess motors Toyota”), otrā Laura Klismete (“Belo CP”), bet trešā Ieva Jurēviča (“RRS/ Alfa”). Tikmēr W12 konkurencē uzvaru sēriju turpināja Samanta Celitāne (“Garām ejot/ Nanotev.lv”). Viņai sekoja Samanta Roziņa (“Latvian Cycling girls”) un Marta Radomišķe (“MTB Nīca”).

Lieliskā atmosfērā risinājās arī “Maxima” bērnu braucieni. Sezonas turpinājums gaidāms 13. augustā Priekulē, kur notiks sestais posms.

LVM MTB maratona posmi 2022. gadā:

13.08. Priekule

24.09. Ropaži

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044