Ar Zēboldu, Blūmu, Skujiņu un Liepiņu priekšgalā; Latviju EČ Minhenē pārstāvēs desmit riteņbraucēji

Ar BMX frīstaila un treka riteņbraukšanas sacensībām ceturtdien Vācijas pilsētā Minhenē sāksies vērienīgais Eiropas čempionāts. Latviju riteņbraukšanas veidos pārstāvēs kopumā desmit sportisti, tostarp pērn Eiropas čempionātos ceturtās vietas izcīnījušie – BMX frīstailists Ernests Zēbolds un MTB riteņbraucējs Mārtiņš Blūms.

Vācijas pilsēta Minhene tuvāko desmit dienu laikā kļūs par pasaules sporta uzmanības centru. Šeit notiks vērienīgais Eiropas čempionāts četros riteņbraukšanas veidos, kā arī vieglatlētikā, pludmales volejbolā, kanoe, vingrošanā, airēšanā, klinšu kāpšanā, galda tenisā un triatlonā.  Riteņbraukšanas veidu pārstāvji par Eiropas čempionāta medaļām sacentīsies – šosejā, MTB Olimpiskajā krosā, trekā un BMX frīstailā. Latvija kopumā tiks pārstāvēta ar deviņiem riteņbraucējiem.

BMX frīstailā mūsu valsts godu aizstāvēs pērnā gada EČ ceturto vietu izcīnījušais Ernests Zēbolds, kā arī regulāri starptautiskā līmeņa sacensībās startējošais Tomass Grīnbergs un debijas Eiropas čempionāta priekšvakarā esošais Lauris Atmats. Mūsu sportistu pirmais uzdevums 11. augustā pulksten 18:00 pēc Latvijas laika būs censties kvalificēties finālam, kurā iekļūs 12 labākie sportisti pēc kvalifikācijas rezultātiem. Fināls gaidāms 13. augustā no pulksten 20:00 – 21:00 pēc Latvijas laika.

Pozitīvs skats Latvijas sporta draugiem ir arī uz šosejas riteņbraukšanu, kur Latvijas tiks pārstāvēta gan vīru, gan dāmu konkurencē. Vīru sacensībās Latviju grupas braucienā, kas notiks svētdien, 14. augustā, pārstāvēs valsts čempions Emīls Liepiņš, piekto reizi pēc kārtas “Tour de France” aizvadījušais Toms Skujiņš un savu karjeras pārliecinoši labāko sezonu aizvadošais Mārtiņš Pluto.

Ņemot vērā, ka 209,4 kilometru garā grupas brauciena distance būs bez izteikti gariem un smagiem kāpumiem, labas iespējas sevi apliecināt būs sprinteriem. No mūsu braucējiem parocīga trase ir Emīlam Liepiņam un Mārtiņam Pluto, kamēr Toms Skujiņš arī var būt gatavs izmantot iespēju un iesaistīties kādā sekmīgā atrāvienā jau distances otrajā daļā. Kā, lai neatceras 2018. gadu, kur Emīls Liepiņš līdz pēdējam cīnījās par vietu labāko sešiniekā Eiropas čempionātā Glāzgovā. Tehniska liksta beigu daļā neļāva latvietim savu mērķi piepildīt. Sacensību sākums gaidāms pulksten 11:15, bet finišs sagaidāms ap pulksten 18:30.

Dāmu sacensībās mūsu valsts godu aizstāvēs divas sportistes. Gan individuālajā, gan grupas braucienā startēs Dana Rožlapa. Daudzkārtējā Latvijas čempione Dana par savu kroņa distanci noteikti var uzskatīt solo braucienu, kur ļoti cienījami ir sevi pārstāvējusi iepriekšējos gadus (2021. gadā - 22. vieta EČ, 28. vieta PČ). Dana trenera Jāņa Mūsiņa vadībā ir paveikusi ļoti lielu darba apjomu, lai būtu gatava sekmīgam startam.

Debiju Latvijas izlases sastāvā piedzīvos šogad par valsts čempioni kļuvusī Anastasija Karbonārī. Vēl pērn zem Itālijas karoga startējošā sportiste, šogad izmantoja iespēju pieteikties pārstāvēt savas mātes dzimto Latviju. Anastasija sekmīgi aizvadījusi dāmu “Giro d’Italiu” un noteikti cer sekmīgi nostartēt arī Eiropas čempionātā. Viņa startēs tikai grupas braucienā. Dāmu starti gaidāmi 17. augustā, kad sportistes sacentīsies solo braucienā, un 21. augustā, kad notiks sacensības grupas braucienā.

Īkšķi jātur par mūsu vienīgo šobrīd profesionālo elites MTB XCO krosa braucēju – Mārtiņu Blūmu. Cēsinieks pērn patīkami pārsteidza ar izcīnīto ceturto vietu Eiropas čempionātā, kas ievadīja viņa ļoti veiksmīgo sezonas nogriezni. Arī šajā sezonā, neskatoties uz nepatīkamu kritienu Pasaules kausa Čehijas posmā un izlaistiem diviem posmiem, Mārtiņš sevi var pieskaitīt par vienu no TOP līmeņa braucējiem pasaulē. Aizvadītajā nedēļas nogalē trenera Mūsiņa audzēknis izcīnīja 13. vietu Pasaules kausa Kanādas posmā. Starts Eiropas čempionātā Blūmam ir gaidāms 19. augustā pulksten 18:00 pēc Latvijas laika.

Viens no pieredzes bagātākajiem braucējiem treka riteņbraukšanas sacensībās būs Vitālijs Korņilovs, kuru sestdien, 13. augustā, pulksten 13:50 sagaida dalība individuālās iedzīšanas kvalifikācijas sacensībās. Tās pašas dienas vakarā arī gaidāms fināls.

Eiropas čempionāta sacensībām tiešraidē būs iespējams sekot kanālos “Eurosport”. Teksta un video tiešraides no pasākuma nodrošinās arī Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Latvijas riteņbraucēju starti Eiropas čempionātā Minhenē:

11. augusts, 18:00, BMX Frīstaila kvalifikācijas sacensības, Ernests Zēbolds, Tomass Grīnbergs, Lauris Atmats

13. augusts, 13:50, 4 km iedzīšanas kvalifikācijas sacensības trekā, Vitālijs Korņilovs

13. augusts, 20:00, BMX Frīstaila fināla sacensības*

14. augusts, 11:15, Vīru grupas brauciena sacensības, Toms Skujiņš, Emīls Liepiņš, Mārtiņš Pluto

17. augusts, 15:00, Dāmu individuālā brauciena sacensības, Dana Rožlapa, Anastasija Karbonārī

19. augusts, 18:00, MTB XCO krosa sacensības, Mārtiņš Blūms

21. augusts, 12:30, Dāmu grupa brauciena sacensības, Dana Rožlapa

* Ja kvalificēsies

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044