Neilandam 12. vieta "Arctic Race of Norway" kopvērtējumā, Karbonāri 23. vieta pēdējā Skandināvijas posmā

LETA. Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands svētdien izcīnīja 15.vietu četru dienu velobrauciena "Arctic Race of Norway" (UCI kat.2.Pro) pēdējā posmā, bet kopvērtējumā viņš bija trīs pozīcijas augstāk.

 Velobrauciens svētdien noslēdzās ar 159,1 kilometru garu posmu, kurā sportistiem bija jāpārvar seši otrās kategorijas kāpumi, četriem no tiem pēdējos 32 kilometros, kas bija sadalīti četros apļos Tronheimas apkārtnē. Neilands pirms pēdējā posma kopvērtējuma līderim Viktoram Lafajam no Francijas ("Cofidis") zaudēja 25 sekundes un varēja cīnīties par augstu pozīciju tūrē.

No atrāvienā aizbraukušajiem sportistiem apmēram 30 kilometrus pirms finiša aizbēga norvēģis Andrēass Leknesunns (DSM), kurš uzvarēja ne tikai posmā, bet arī kopvērtējumā. Mājinieks finišēja trīs stundās 30 minūtēs un 26 sekundēs. 16 sekundes vēlāk posmu beidza itālis Nikola Konči ("Alpecin-Deceuninck"), bet vēl divas sekundes vēlāk finišēja francūzis Aksels Cingle ("Cofidis"), kurš cīņā par trešo vietu pārspēja britu Maksu Pūlu (DSM).

Neilands ("Israel - Premier Tech") zaudēja 41 sekundi un izcīnīja 15.vietu. Otrais kopvērtējumā bija latvieša komandas biedrs Igo Ulē no Kanādas, kurš no Leknesunna atpalika nieka astoņas sekundes. Neilandam bija 46 minūšu deficīts, kas deva 12.vietu un 25 UCI punktus. Neilandam šīs bija pirmās sacensības pēc daudzdienu velobrauciena "Tour de France". 2019.gadā kuldīdznieks šajā velobraucienā izcīnīja trešo vietu un uzvarēja jauno braucēju vērtējumā.

Savukārt Latvijas riteņbraucēja Anastasija Karbonāri svētdien Norvēģijā izcīnīja 23.vietu UCI Pasaules tūrē iekļautā daudzdienu velobrauciena "Tour of Scandinavia" pēdējā, sestajā posmā. Sešu dienu velobrauciens noslēdzās ar 154,3 kilometrus garu posmu, kurā riteņbraucējām bija jāpārvar divi trešās kategorijas kāpumi. Pēdējā posmā lielās grupas finišā uzvaru izcīnīja nīderlandiete Marianne Fosa ("Jumbo-Visma"), kura bija nepārspēta arī pirmajos trīs etapos. Vadošā grupa ar 31 sportisti finišēja četrās stundās vienā minūtē un 25 sekundēs. Tajā bija arī Latvijas čempione grupas braucienā Karbonāri ("Valcar - Travel & Service"), kura izcīnīja 23.vietu.

Kopvērtējumā uzvarēja dāniete Sesilie Ludviga ("FDJ - SUEZ - Futuroscope"). Karbonāri zaudēja astoņas minūtes un 31 sekundi, kas deva 51.vietu 94 riteņbraucēju konkurencē. Tikmēr Līna Svarinska ("Farto - BTC") ieņēma 90.vietu, bet Lija Laizāne ("Eneicat - RBH Global") nefinišēja Francijā notikušajā vienas dienas velobraucienā "La Picto - Charentaise" (UCI kat.1.2), kurā sportistēm bija jāveic 119,9 kilometri ar septiņiem kāpumiem.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044