Rožlapa sasniedz 19. labāko laiku EČ solo braucienā

Latvijas čempione Dana Rožlapa trešdien Vācijas pilsētā Minhenē izcīnīja 19. vietu Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā individuālajā braucienā. Par čempioni 24 kilometru garajā distancē kļuva šveiciete Marlēna Roisera no Šveices.

Individuālā brauciena sacensības Eiropas čempionātā risinājās Minhenes pievārtē. Organizatori bija sarūpējuši 24 kilometru garu apli, ko veica gan dāmas, gan vīri. Aplī jau no starta tika iekļauts vairāk nekā divu kilometru garš kāpums. Tam sekoja vairāki tehniski pagriezieni. Lielākajā nobraucienā riteņbraucēju ātrums pārsniedza 80 kilometrus stundā. Beigu daļā atkal bija visai līdzena. Gaisa temperatūra sniedzās pāri +35 grādiem pēc celsija, bet vējš bija mērens.

Dana Rožlapa trasē devās kā 15. Mūsu sportiste trasē atdeva visus spēkus, sasniedzot rezultātu – 33 minūtes un 42 sekundes. Tas sacensību noslēgumā deva 19. vietu 29 dalībnieču konkurencē. Uzvarētājai Marlēnai Roiserai no Šveices Dana zaudēja 2 minūtes un 42 sekundes. Līdz labāko desmitniekam trenera Jāņa Mūsiņa audzēkni šķīra 51 sekunde.

Uzvarētāja Roisera tuvāko sekotāju Elēnu van Dijku no Nīderlandes apsteidza par 6 sekundēm. Arī bronzas medaļa nīderlandietei. To paveica Reijana Markusa (+00:00:28).

Vīru konkurencē dubultuzvara Šveicei. Zelts Stefanam Bišigeram, kurš par 1 sekundi pārspēja Stefanu Kungu. Ar bronzu samierināties nācās leģendārajam Filipo Gannam (+00:00:09).

Svētdien norisināsies Eiropas čempionāta sacensības grupas braucienā dāmām, kur Latviju pārstāvēs – Dana Rožlapa un Anastasija Karbonārī.