Kancers, Logins, Klismete un Skujiņa TOP3 “TTP tūres kopvērtējumā”

Igaunijā Piritas pilsētas apkaimē šajā nedēļā norisinājās popularitāti ieguvušās “TTP Tūres” sacensības šosejas riteņbraukšanā. Gan posmos gan kopvērtējumā lieliskus panākumus guva Latvijas sportisti. Puišu konkurencē kopvērtējumā otrā vieta Helvijam Kanceram, bet meiteņu grupā uzvarēja Laura Klismete.

“TTP tūre” ir lielākās zēnu un meiteņu grupu daudzdienu sacensības Baltijas valstīs. Sportisti veica četrus posmus Tallinas pievārtē esošajā Piritā un tās apkaimē. Kuplā skaitā uz Ziemeļigauniju devās arī Latvijas sportisti, kas igauņiem sastādīja ļoti lielu konkurenci.

Puišu M14 grupā pirmajā posmā, kas bija 24 kilometru garš uzvaru svinēja Helvijs Kancers (“RRS”), kurš otrajā vietā atstāja igauni Sebastianu Suppī. Trešā vieta ar tādu pat laiku kā uzvarētājam Arvīdam Loginam, bet piektais bija Evers Meijers.

Otrajā posmā, sportistiem sacenšoties 42,7 kilometru distancē, 11 braucēju līderu grupā bija četri latvieši. Arvīds Logins finišēja otrais, Helvijs Kancers bija ceturtais, bet Evertam Meijeram vēl viena piektā vieta.

Trešais posms bija 4,7 kilometru garais solo brauciens. Šeit uzvaru izcīnīja Glens Gregorijs Koivs no Igaunijas, bet Latvijas pārstāvis Helvijs Kancers ieņēma otro vietu (+00:00:20). Vēl no latviešiem jāatzīmē Georgs Tjumins (+00:00:21), kuram trešā vieta, kā arī Arvīds Logins, kurš šoreiz bija piektais ātrākais (+00:00:29).

Sacensības noslēdzās ar 37,8 kilometru garo ceturto posmu. Par prieku latviešiem, puišu konkurencē finišā pirmais valsts čempions Helvijs Kancers, bet trešais Arvīds Logins. Sešiniekā arī Georgs Tjumins un Toms Strēlis, kuriem attiecīgi ceturtā un sestā vieta.

Kopvērtējumā par čempionu kļuva igaunis Koivs, bet otrā vieta Helvijam Kanceram, kurš uzvarētājam zaudēja 6 sekundes. Trešais kopvērtējumā Arvīds Logins (+00:01:42). Labāko desmitniekā arī Georgs Tjumins, kuram devītā vieta (+00:02:15).

Komandu vērtējumā pirmie mūsu “RRS” puiši, kam sekoja “CFC” un “Louna” riteņbraukšanas klubs.

Meitenēm pirmajā etapā uzvaras laurus plūca Laura Klismete (“RRS”), bet Katei Skujiņai trešā vieta. Otrajā posmā lielisks etaps padevās Katei Skujiņai, kura pārliecinoši uzvarēja meiteņu konkurencē, kamēr Laurai Klismetei trešā vieta. Solo braucienā Laurai Klismetei spraigā konkurencē trešā vieta.

Ceturtajā posmā meitenēm latvietēm dubultuzvara. Pirmā Kate Skujiņa, kurai 2 sekundes zaudēja un otro vietu ieguva Laura Klismete. Kopvērtējumā abām meitenēm mainītas pozīcijas. Laura uzvarēja, bet Katei otrā vieta.