Latvijas MTB, šosejas, CX braucējiem panākumi Igaunijā un Lietuvā

Mārtiņš Blūms un Oskars Muižnieks parūpējās par dubultuzvaru slavenajā “Haanja 100” MTB velobraucienā, kamēr Samanta Celitāne ar uzvaru iesāka velokrosa seriālu Igaunijā. Tikmēr Georgs Tjumins, startējot ar grupu vecākiem sportistiem, izcīnīja otro un trešo vietu Baltijas jaunatnes kausa noslēdzošajā posmā Lietuvā.

“Haanja 100” ir tradīcijām ļoti bagātības un fiziski prasīgas MTB maratona sacensības, kas Hānjas augstienē notiek jau kopš 2004. gadā. Lielā cieņā šo maratonu tur arī Latvijas sportisti, kas kuplā skaitā startēja arī šogad.

Uzvaru vairāk nekā 4 stundu garajās sacensībās svinēja pasaules čempionātā nesen kā sesto vietu ieguvušais Mārtiņš Blūms. Cēsinieks trasi veica pēc 4 stundām 13 minūtēm un 15 sekundēm. Otrā vieta Oskaram Muižniekam. Latvijas čempions MTB maratonā Mārtiņam piekāpās vien par 5 sekundēm. Trijnieku noslēdza Igaunijas eksčempions Jostens Vaidems.

Vēl no Latvijas braucējiem ceturto vietu ieguva “DTG – MySport” komandas braucējs Lauris Purniņš, septītais bija Konstantīns Smotrovs, bet 18. vietā finišēja Jānis Priževoits. Jāatzīmē, ka finišēja 355 sportisti. Ar rezultātiem iepazīties var ŠEIT: https://nelson.racetecresults.com/results.aspx?CId=16267&RId=6237&EId=1&dt=2

Vīlandē sācies Igaunijas velokrosa (CX) seriāls “Karikasari”. Arī tajā pārstāvēta Latvija. Elites/U23 grupā Matīss Kaļveršs 35 sportistu konkurencē izcīnīja astoto vietu. Grupas uzvarētājam Kirilam Tarasovam no Igaunijas salaspilietis zaudēja 2 minūtes un 42 sekundes. Startēja arī Alekss Krasts, kuru piemeklēja tehniskas problēmas, kuru dēļ nācās izstāties.

Meiteņu U12 grupā pārliecinoši uzvarēja Samanta Celitāne, bet jauniešu U16 grupā Toms Strēlis ieņēma 14. vietu.

Lietuvā, Vilkijas pilsētā tikmēr aizvadīts noslēdzošais Baltijas jaunatnes kausa posms šosejas riteņbraukšanā. Divu dienu garajās sacensībās startēja arī jaunie sportisti no Rīgas Riteņbraukšanas skolas un Dobeles sporta skolas. Pirmajā dienā sportisti sacentās individuālajā braucienā, bet dienu vēlāk sekoja grupas brauciens. Organizatori bija parūpējušies par ļoti interesantām un kāpumiem bagātīgām trasēm.

Lielāko panākumu no latviešiem sasniedza “MSĢ/ RRS” sportists Georgs Tjumins. Treneru Iļdara Aisena un Jāņa Veides audzēknis startēja pie grupu vecākiem (jauniešu) sportistiem. Individuālajā braucienā 10 kilometru garajā distancē Georgs sasniedza trešo labāko laiku 22 riteņbraucēju konkurencē. Uzvarēja galvenais favorīts Titas Laurinavičius, kuras siguldietis zaudēja 23 sekundes. Vēl labāko desmitniekā no latviešiem iekļuva arī Klāvs Milčs (6. vieta), Filips Lucevičs (8. vieta), Valters Tams (9. vieta) un Marks Jakobsons (10. vieta).

Grupas braucienā atkal mirdzēja Georgs, kurš kopā ar mājinieku Laurinavičius spēja aizbraukt atrāvienā vairāku minūšu vadībā no konkurentiem. Lai arī beigu daļā lietuvietis spēja iegūt solo vadību un uzvarēt, izcīnītā otrā vieta ar zēnu collu noteikti vērtējams kā labs panākums. Septīto vietu ieguva Klāvs Milčs, astotais Marks Jakobsons (abi "RRS"). top 10 noslēdza Filips Lucēvičs, kamēr Valteram Tamam no Dobeles SS 11. pozīcija.