Liepiņš izcīna 14. vietu “Giro de Veneto” velobraucienā

Latvijas čempions Emīls Liepiņš (“Trek – Segafredo”) trešdien Itālijā izcīnīja 14. vietu 122 sportistu konkurencē UCI 1.1 kategorijas viendienu velobraucienā “Giro de Veneto”. Uzvaru 159,8 kilometru garajā distancē svinēja itālis Matteo Trentins.

Sacensību starts tika dots Padovā, bet finišs atradās Vinčencas pilsētā. Riteņbraucēji nepilnu 160 kilometru garajā distancē pievarēja četrus izteiktus kāpumus. Beigu daļā sportisti veica divus pilsētas apļus, divas reizes pievarot 2,8 kilometru garu kāpumu.

Jau distances otrajā daļā no grupas spēja aizbraukt 13 braucēju liela līderu grupa bez neviena no “Trek – Segafredo” sportistiem tajā. Līderu grupa sadalījās noslēdzošajā nobraucienā. Lielisku sacīksti aizvadīja Eiropas eksčempions Matteo Trentins (“UAE Team Emirates”), kurš izcīnīja skaistu uzvaru. Trasē viņš pavadīja 3 stundas 37 minūtes un 54 sekundes.

Otrā vieta francūzim Remijam Ročam (“Cofidis”), bet trijnieku noslēdza cits Francijas braucējs Mateo Veršērs (‘”Total Energies”). Uzriez aiz labāko trijnieka palika slavenais kolumbietis no “Astana” vienības Migels Angels Lopess.

Sekotāju grupa finišēja 1 minūti un 18 sekundes aiz uzvarētāja. Pirmais no tās bija mūsu Emīls Liepiņš (“Trek – Segafredo”). Dobelnieks pēdējos metros rādīja lielisku ātrumu, nopelnot arī piecus UCI pasaules ranga punktus.