Skujiņš “Tirreno – Adriatico” kopvērtējumā pakāpjas uz 22. vietu

Trešdien Itālijā ar Jaspera Filipsena uzvaru aizvadīts pasaules tūres daudzdienu velobrauciena “Tirreno – Adriatico” trešais posms. Abi Latvijas sportisti, kuri piedalās šajās sacensībās, finišēja lielajā grupā ar tādu pat laiku kā uzvarētājam ieņemot attiecīgi 72. un 95. pozīciju.

Trešajā posmā 171 tūri turpinošais riteņbraucējs vējainos laika apstākļos veica 216 kilometru garu trešo posmu. Trasē iztika bez vērā ņemamiem kāpumiem. Dienas atrāvienā devās četri vietējo pro kontinentālā līmeņa braucēji, kuri par augstām vietām sacensībās necīnās.

Atrāviens tika likvidēts ļoti laicīgi. Viena no atslēgas vietām posmā bija 11 kilometrus pirms finiša, kad sānu vējā grupu sadalīja “Jumbo  - Visma” ar titulēto beļģi Voutu van Ārtu priekšgalā. Priekšā spēja izvirzīties ap 15 braucēju liela grupiņa. Jau iebraucot pilsētā peletons, kas bija kļuvis skaitliski mazāks, panāca līderus.

Sekoja ļoti tehnisks, līkumiem bagāts finiša spurts. Izcilu darbu paveica Nīderlandes eksčempions Matjē van der Pūls (“Alpecin Fenix”), kurš izcilā pozīcijā izveda savas komandas sprinteri Jasperu Filipsenu. Beļģis Filipsens arī ļoti pārliecinoši uzvarēja, trasē pavadot 5 stundas 19 minūtes un 8 sekundes. Otrā vieta Filam Bauhausam no “Bahrain – Victourious”, bet trijnieku noslēdza labākais Āfrikas sprinteris – Biniams Girmajs.

No abu latviešu pārstāvētajām komandām visaugstāk šajā posmā ierindojās Skujiņa komandas sprinteris Edvards Tēnss, kuram septītā vieta. Toms Skujiņš un Krists Neilands finišēja grupā. Toms klasificēts 72., bet Krists 95. vietā.

Kopvērtējumā līdera godu saglabā Filippo Ganna, kurš par 28 sekundēm apsteidz Lenardu Kemnu. Skujiņš pakāpies uz 22. vietu, bet Neilands uz 69. pozīciju. Ceturtdien dalībniekus sagaida 218 kilometru garais ceturtais posms ar finišu 3,2 kilometru garā kāpumā.