Gludavs ātrākais Igaunijas čempionātā kritērijā; U23 izlase uzsāk Pasaules kausu

“MSĢ/ RK Liepāja” riteņbraucējs Dāvis Gludavs izcīnīja uzvaru Elvā notikušajā Igaunijas čempionātā šosejas riteņbraukšanā kritērija braucienā. Tikmēr Alekss Krasts un Kristiāns Belohvoščiks finišēja TOP30 Pasaules Nāciju kausa – “Orlen” velobrauciena – pirmajā posmā Ungārijā.

Elvā notikušajā Igaunijas čempionātā bez vietējiem sportistiem startēja arī riteņbraucēji no Latvijas, Somijas un Beļģijas. Junioru konkurencē dalību ņēma Murjāņu sporta ģimnāzijas riteņbraucēji un kuldīdznieks Gusts Lapiņš. Uz starta izgāja kopumā 28 sportisti.

Distances trešajā no aplī no visiem atrāvās četru riteņbraucēju liela līderu grupa. Starp trīs igauņiem arī mūsu Dāvis Gludavs. Liepājnieks uzvarēja četrus starpfinišus pēc kārtas, iekrājot stabilu līdera pozīciju. Priekšpēdējā starpfinišā Dāvim otrā vieta aiz Martī Lenziusa. Tikmēr lielajā finišā, kur uzvarētājs saņēma 10 punktus. Gludavs atkal bija ātrākais, kļūstot par pārliecinošu sacensību uzvarētāju. Viņa kontā 33 punkti. Tuvākais sekotājs Markus Mäeuibo ieguva 22 punktus.

No pārējiem mūsu junioriem Ģirts Harkins finišēja astotais, Gusts Lapiņš devītais. Markuss Lagzdiņš 11., Olivers Jēkabs Skrapcis 13., Kārlis Jānis Dāboliņš 17., Ralfs Vistiņš 19. Vīru konkurencē Rihards Reinfelds tikmēr ieņēma desmito vietu.

Ungārijā trešdien tikmēr sācies UCI Pasaules Nāciju kauss U23 vecuma grupai – “Orlen kauss”. Sacensības risinās piecu dienu garumā pa Ungārijas un Polijas ceļiem. Starp 50 komandām arī Viestura Lukševica vadītā Latvijas izlase. Sastāvā iekļauti – Alekss Krasts, Kristiāns Belohvoščiks, Agris Vindecs, Kārlis Klismets, Renāts Štāls un Rodrigo Beļajevs.

Pirmajā posmā tika veikta 132 kilometru gara distance ar finišu nelielā kāpumā. Etaps kopumā pagāja salīdzinoši mierīgi. Peletons iedeva atrāvienam pat vairāk nekā 8 minūtes, aktīvāku ķeršanu uzsākot krietni par vēlu. Tas ļāva līderu trijniekam izdzīvot līdz galam nenoķertiem. Uzvarēja Dānijas izlases riteņbraucējs Nikolajs Mengels (03:02:22). Otrā vieta polim Mihalm Želazovskim, bet trijnieku noslēdza Kols Keslers no ASV (abi +00:00:23).

Lielā grupa finišēja 1 minūti un 28 sekundes vēlāk. Tās priekšējā daļā arī divi mūsu braucēji – Alekss Krasts un Kristiāns Belohvoščiks. Aleksam 25., bet Kristiānam 27. pozīcija. Agris Vindecs pēdējos kilometros palika aiz kritiena un finišēja 101. vietā, 2 minūtes un 46 sekundes aiz uzvarētāja. Renāts Štāls un Rodrigo Beļājevs neiekļāvās laika limitā, kamēr Kārlis Klismets izstājās pēc tehniska defekta.

Tūre šodien turpinās ar 152 kilometru garu kalnu etapu.