Skujiņš izcīna uzvaru “Giro d’Italia” starpfinišu kopvērtējumā

Savu karjeras labāko grandtūri aizvadījušais carnikavietis Toms Skujiņš (“Trek – Segafredo”) svētdien Romā kāpa uz lielās skatuves, lai saņemtu balvu kā tūres labākais starpfinišu braucējs. Toms arī pēdējā posmā devās atrāvienā, nopelnot vērtīgās bonifikācijas sekundes.

“Giro” noslēdzošais posmā nenotika cīņa par kopvērtējumu, uzvaras garšu izbaudot “Jumbo – Visma” komandas riteņbraucējam Primožam Rogličam. Tomēr azarts netrūka arī pēdējā posmā. Līderu grupā lielu daļas distances pavadīja arī mūsu Toms Skujiņš. Toms nopelnīja arī vērtīgās bonusa sekundes starpfinišā. Līdz finišam līderu grupa tika panākta un uzvarētāja liktenis izšķīrās grupas finiša spurtā. Ātrākais bija britu sprinteris Marks Kavendišs, kuram šīs bija skaistas atvadas no “Giro d’Italia”.

Toms Skujiņš 126 kilometru garo distanci noslēdza lielajā grupā, ierindojoties 85. vietā. Daudz būtiskāk par finišu pēdējā posmā ir Toma kāpšana uz lielās skatuves. 31 gadus vecais carnikavietis saņēma balvu kā labākais starpfinišu braucējs.

Toms sešas reizes iesaistījās atrāvienos, regulāri gūstot panākumus starpfinišos. Finišos carnikavietim otrā, trešā, sestā, septītā un devītā vieta. Sasniegtie rezultāti ir labākie Latvijas riteņbraucējiem “Giro d’Italia” kopš Romāna Vainšteina uzvaras. Aktīvākā braucēja ieskaitē Skujiņš izcīnīja sesto vietu. Tūres lielajā kopvērtējumā viņam 31. vieta, kas ir pēdējās desmitgades augstākais rezultāts kādam no latviešiem grandtūru kopvērtējumā.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044