Neilanda komandas biedrs uzvar "Tour de France" devītajā posmā

LETA. Latvijas riteņbraucēja Krista Neilanda komandas biedrs Maikls Vudss no Kanādas svētdien izcīnīja uzvaru prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" devītajā posmā, kamēr vicelīderis Tadejs Pogačars no Slovēnijas samazināja līderpozīcijā esošā dāņa Jonasa Vingegorda pārsvaru.

 "Israel - Premier Tech" vienību pārstāvošais Krists Neilands devītajā posmā finišēja 58. vietā vairāk nekā 20 minūtes pēc sava komandas biedra Maikla Vudsa.

Svētdien riteņbraucēji veica 182,4 kilometrus, vispirms pārvarot trīs kategorizētos kāpumus, bet finišā bija jādodas augstākās grūtības pakāpes "hors categorie" kāpumā Pijdedomā - vulkāniskā kupolā, kurā 1964.gadā notika viena no tūres slavenākajām sāncensībām starp francūžiem Žaku Anketilu un Remonu Pulidoru, kura mazdēls Matjē van der Pūls startē šī gada "Tour de France".

Dienas atrāvienā devās 14 riteņbraucēji, kuri pār peletonu iekrāja vairāk nekā desmit minūšu pārsvaru, bet, tuvojoties pēdējam kāpumam, vadošā grupa bija sairusi. Pēdējos 12,5 kilometros riteņbraucējiem bija jāpārvar vidēji 7,1% stāvs kāpums un kā pirmais to sāka amerikānis Mateo Jorgensons ("Movistar"), kurš solo atrāvienā devās 47 kilometrus pirms finiša.

Tomēr puskilometru pirms finiša viņu panāca Vudss ("Israel - Premier Tech"), kurš apdzina sāncensi un strauji devās prom no viņa. Vudss svinēja solo uzvaru ar finišu četrās stundās 19 minūtēs un 41 sekundē, 28 sekundes vēlāk finišēja francūzis Pjērs Latūrs ("TotalEnergies"), vēl septiņas sekundes zaudēja slovēnis Matejs Mohoričs ("Bahrain - Victorious"), kurš beigās apsteidza Jorgensonu.

Kopvērtējuma vadošo sportistu cīņā pusotru kilometru pirms finiša viens pret otru palika līderis Vingegords ("Jumbo-Visma") un Pogačars (UAE). Paliekot divatā, Pogačars sāka uzbrukumu un finišā Vingegordu pārspēja par astoņām sekundēm, abiem noslēdzot labāko četrpadsmitnieku.

Neilands finišēja vienatnē 21 minūti un 18 sekundes pēc Vudsa. Nīderlandietis van der Pūls ("Alpecin-Deceuninck") bija kopā ar pāris tautiešiem, ieņemot 74.vietu.

Vingegordu un Pogačaru tagad šķir 17 sekundes, bet jau gandrīz trīs minūtes atpaliek austrālietis Džaijs Hindlijs ("Bora-hansgrohe"). Neilands zaudē gandrīz 70 minūtes un ir 61.vietā, bet kalnu karaļa vērtējumā kuldīdznieks ir 18. pozīcijā.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044