Vingegords kļūst par divkārtēju "Tour de France" čempionu; Neilandam atzīstams sniegums arī noslēdzošajā posmā

LETA. Dānijas riteņbraucējs Jonass Vingegords svētdien, finišējot prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" 21.posmā, oficiāli kļuva par Francijas tūres divkārtēju čempionu, bet pēdējā posmā uzvarēja beļģis Žordi Mēss.

 Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands finišēja 24.pozīcijā un savu karjerā trešo "Tour de France" noslēdza 50.vietā kopvērtējumā.

Vēsturē 110. "Tour de France" velobrauciens svētdien noslēdzās ar 115,1 kilometru garu grupas braucienu un Senkantēnas līdz Parīzei, pirms finiša Elizejas laukos Francijas galvaspilsētā veicot vairākus apļus.

Vingegords ("Jumbo-Visma") pirms pēdējā posma bija iekrājis vairāk nekā septiņu minūšu pārsvaru pār slovēni Tadeju Pogačaru (UAE) un tikai liela neveiksme, kas liegtu sasniegt finišu, viņam neļautu kļūt par čempionu. Nedēļas ievadā dānim bija tikai desmit sekunžu pārsvars kopvērtējumā, individuālajā braucienā viņš to palielināja teju līdz divām minūtēm, bet trešdien tūres smagākā posma pēdējā kāpumā ieguva septiņu minūšu un 35 sekunžu handikapu.

Finiša spurtā nepārspēts bija Mēss ("Bora-hansgrohe"), kurš svinēja savu karjerā lielāko uzvaru, tajā pat laikā liedzot savam tautietim Jasperam Filipsenam ("Alpecin-Deceuninck") izcīnīt piekto uzvaru šī gada tūrē, bet trešais bija nīderlandietis Dilans Hrūnevēgens ("Jayco AlUla"), kurš ārpus trijnieka atstāja dāņu sprinteri Madsu Pēdersenu ("Lidl-Trek").

Vadošā grupa, kurā bija arī Neilands ("Israel - Premier Tech"), posmā finišēja divās stundās 56 minūtēs un 13 sekundēs.

Vingegordu un Pogačaru tūres noslēgumā šķīra septiņas minūtes un 29 sekundes, bet gandrīz 11 minūtes uzvarētājam zaudēja brits Edams Jeitss (UAE). Kalnu karaļa vērtējumā uzvarēja itālis Džūlio Čikone ("Lidl-Trek"), sprinteru ieskaitē - Filipsens, bet jauno braucēju vērtējumā pirmais bija Pogačars.

Neilands desmitajā posmā ilgu laiku bija solo atrāvienā, taču trīs kilometrus pirms finiša tika noķerts un izcīnīja ceturto vietu, kas viņam karjerā ir labākais rezultāts lielajās tūrēs. Sacensību otrās nedēļas noslēgumā, 15.posmā, cīņu par pjedestālu liedza piedzīvotais kritiens. Aktīvs sniegums Neilandam bija vēl vairākos posmos.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044