Skujiņš TOP6 prestižajā pasaules tūres velobraucienā Sansevastjanā

Lielisku sniegumu jau kārtējo gadu pēc kārtas Spānijā notiekošajā UCI Pasaules tūres viendienas velobraucienā “Donostia San Sebastian Klasikoa” demonstrēja “Lidl Trek” komandas riteņbraucējs Toms Skujiņš. 32 gadus vecais carnikavietis spēcīgā konkurencē izcīnīja sesto vietu, esot ātrākais no savas grupiņas braucējiem. Toms arī nopelnīja 140 UCI pasaules ranga punktus.

“Donostia San Sebastian Klasikoa” velobrauciens, kam jau vairākus gadus ir pasaules tūres statuss, norisinājās 43. reizi. Velobrauciens norisinās kāpumiem bagātā apvidū, kas gana parocīgs bija arī vienīgajam Latvijas riteņbraucējam šajās sacensībās Toma Skujiņam. Viņam šīs bija pirmās sacensības ar jauno formas tērpu pēc “Trek – Segafredo” pārtapšanu par “Lidl – Trek” komandu. Iepriekšējos gadus Skujiņš vairākkārt finišējis augstās vietās šajās sacensībās. Pērn Toms bija septītais.

Šogad 230 kilometru garajā distancē nopietnākie pavērsieni sākās pēc tam, kad vadībā nonāca pasaules čempions Remko Evenpūls, kurš vēl ar četriem sportistiem atradās nedaudz vairāk par minūti priekšā sekotāju grupai. Tajā ar kopā vēl 20 sportistiem brauca arī Skujiņš.

Priekšpēdējā kāpumā, kas bija 4,1 kilometru garš ar vidējo stāvuma pakāpi virs 7 procentiem, līderu grupa palika skaitliski mazāka. Pa priekšu visiem brauca Evenpūls (“Soudal – Quick Step”), “Bora – hanshrohe” riteņbraucējs Aleksandrs Vlasovs un “Bahrain Victourius” spāņu riteņbraucējs Pello Bilbao. Noslēdzošajā kāpumā Remko palika kopā ar Bilbao, kamēr Vlasovs nespēja turēties līdzās.

Finišā vairāk spēka kājās bija aktuālajam pasaules čempionam, kurš bez lielām opcijām konkurentam, svinēja skaistu uzvaru (05:30:59). Otrā vieta Bilbao. Tikmēr trešo vietu noturēja Vlasovs. Pēdējos kilometros no Skujiņa grupas spēja atrauties Nīlsons Pauless (“EF Pro team”, kā arī spānis Jons Izagire (“Cofidis”), kuriem attiecīgi ceturtā un piektā vieta.

Par prieku Latvijas riteņbraukšanas faniem, ātrākais no grupas bija tieši Toms Skujiņš, kurš izcīnīja augsto sesto vietu. Tomu no uzvarētāja šķīra 3 minūtes un 2 sekundes. Aiz Skujiņa muguras palika pasaules eksčempions Ruī Košta, Marks Hirši un citi ļoti augstas klases velosportisti. Toms arī nopelnīja 140 UCI pasaules ranga punktus, kas ir ļoti būtiski arī Latvijai cīņā par divām vietām uz Parīzes Olimpisko spēļu šosejas riteņbraukšanas sacensībām. Jau nākamās nedēļas nogalē Tomu redzēsim startējam pasaules čempionātā. Plašāk par Latvijas delegācijas sastāvu ziņosim nākamās nedēļas sākumā.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044