Sestdien Siguldā notiks “Baltic Chain tour” velobrauciena posms

Sporta līdzjutēji aicināti sestdien doties uz Siguldas pusi, kur pilsētā un tās apkaimē norisināsies vēsturiskā “Baltic Chain tour” daudzdienu velobrauciena (UCI 2.2 kategorija) otrais posms. Sacensībās startēs arī Latvijas Nacionālā izlase.

“Baltic Chain tour” daudzdienu velobrauciens tiek rīkots visās trīs Baltijas valstīs par godu unikālajai akcijai “Baltijas ceļš”. Velobrauciena saknes meklējamas aizvadītā gadsimta vidū, kad par pirmo uzvarētāju kļuva leģendārais Latvijas riteņbraucējs, vēlāk treneris Harijs Japiņš. Savu atdzimšanu velobrauciens piedzīvoja 2011. gadā par godu unikālajai brīvības akcijai “Baltijas ceļš”, kad vienkopus rokās sadevās visu trīs Baltijas valstu iedzīvotāji. Jāatzīmē, ka iepriekš velobraucienā startējušās tādas pasaules riteņbraukšanas zvaigznes kā – jaunais pasaules čempions Matjē van der Pūls, Paskāls Akermans un citas.

Šogad velobraucienā iekļauti pavisam trīs posmi. Tūres sāksies piektdien Igaunijā, kad tiks veikts 198 kilometru garais posms no Tartu līdz Valgai. Beigu daļa vedīs pa Valgas pilsētas apli. Posma sākums gaidāms pulksten 11:00, bet finišs Valgā ap pulksten 15:15.

Latvijas riteņbraukšanas līdzjutēji īpaši aicināti uz Latvijas posmu, kas notiks sestdien, 19. augustā. Sacensību starts un finišs atradīsies Siguldā esošajā Spieķu parakā. Latvijas posms viennozīmīgi būs kāpumiem bagātīgākais. Komandu prezentācijas un pirms starta aktivitātes gaidāmas jau no pulksten 09:30, kamēr starta šāviens tiks dots pulksten 11:00. Ņemot vērā, ka sacensību starts un finišs ir vienā vietā, līdzjutējiem būs iespējas vieglāk sekot notikumiem distancē, vairākos punktos redzot un uzmundrinot braucējus klātienē.

Latvijas posms ir veidots Beļģijas pavasara klasiku stilā, vedot dalībniekus vairākkārt cauri starta un finiša pilsētai. Distance ir veidota trīs dažādos apļos. Pirmais aplis vedīs dalībniekus no Siguldas uz Stīveriem, Inčukalnu, Loju, Sēju, Raganu, Turaidu. Pirmā apļa sprinta starpfinišs norisināsies braucot ārā no Sējas. Pirmā apļa beigas iezīmēs Siguldas kalns (provizoriski ap 12:05) pēc kura dalībnieki dosies otrajā aplī.

Otrais aplis vedīs gar Jūdažiem uz Mālpili, Allažmuižu, Allažiem, Stīveriem . Apļa beigās dalībnieki atgriezīsies Siguldā, lai dotos lejā pa Siguldas kalnu. Trešā apļa sākumu iezīmēs starpfinišs Turaidas kalna galā (provizoriski ap 13:15), kur dalībnieki pagriezīsies uz Raganu, dosies uz Bīriņiem, Pabažiem, Sēju un caur Raganu un Turaidu atgriezīsies Siguldā, trešo reizi pievarot Gaujas senlejas prasīgo kāpumu. Līdzjutēji aicināti dot savu atbalstu gan Latvijas, gan ārzemju braucējiem visas trases garumā, bet jo īpaši Siguldas un Turaidas kāpumos. Provizoriskais finiša laiks gaidāms ap pulksten 14:25.

Pēc Siguldas iespaidīgā komandu auto kolona ar braucējiem dosies uz Paņevežu, kur svētdien, 20. augustā, pulksten 11:00 startēs tūres izšķirošais etaps. Tas būs izteikti līdzens posms ar kopējo garumu 157 kilometri. Finišs gaidāms ap pulksten 14:20.

Velobraucienā piedalīsies kopumā 25 komandas, kas ir maksimāli iespējamais skaits vienās UCI raudzes sacensībās. Jāizceļ pasaules slaveno vienību “Alpecin – Deceuninck” un “Uno – X” attīstības komandu dalība. Tāpat startēs arī – Vācijas, Igaunijas un Latvijas nacionālās komandas. Bez tā, redzēsim arī virkne augsta līmeņa kontinentālo komandu dalību.

Latvijas sporta līdzjutējiem īkšķi jātur gan par Latvijas Nacionālo izlasi, kuru šoreiz veidos gados jaunie U23 sportisti, kam sevi vēl jāpierāda un lielās riteņbraukšanas skatuves. Komandas kapteinis Kristers Ansons sevi cīņā līdzi saucis – Kārli Klismetu, Kārli Valteru Grunduli, Agri Vindecu, Rihardu Reinfeldu un Renātu Štālu. Tikmēr “Tartu 2024” komandas viens no līderiem būs nupat pasaules čempionātā 30. vietu izcīnījušais U23 sportists Alekss Krasts.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044