Krāšņi, patriotiski un sportiski aizvadīts “Elektrum” Vienības brauciens

Divu dienu garumā Siguldā, valdot patriotiskai un sportiski azartiskai gaisotnei, aizvadīts 33. “Elektrum” Vienības brauciens. Uzvaras sporta šosejas braucienā svinēja kaimiņvalstu pārstāvji, kamēr kalnu divriteņu un tautas šosejas braucienā triumfus guvu mūsu valsts braucēji. Retro Velo distances dalībnieku vidū bija arī Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš arī deva starta šāvienu Tautas braucienam. Foto: Ģirts Kehris.

“Elektrum” Vienības brauciens, kas ir vērienīgākais velo notikuma Latvijā, otro gadu pēc kārtas norisinājās divu dienu garumā. Sestdien vairāki simti mazo pedāļu minēju, spītējot lietus gāzēm, piedalījās bērnu Vienības braucienā. Pie balviņām tika ikviens dalībnieks. Medaļas pasniedza Pasaules čempione BMX Veronika Monika Stūriška.

Kulminācija tika sasniegta svētdien. Svētku laukumā valdīja saviļņojoša, ļoti patriotiska un azartiska gaisotne. Ikviens braukt gribētājs varēja izvēlēties kādu no četrām distancēm. Pārliecinoši masveidīgākais bija Tautas šosejas brauciens. Pirms tā, dalībniekus uzrunāja Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš arī deva starta šāvienu.

Organizatori spēja atgriezt tradicionālo 36 kilometru garo trasi caur Sēnīti, Murjāņiem, Raganu un Turaidu. Braucienā piedalījās darba kolektīvi, draugu kompānijas, ģimenes un kaislīgi velo cienītāji. Uzvaras absolūtajos vērtējumos guva “Murjāņu sporta ģimnāzijas/ RRS” sportists Georgs Tjumins un “ĀdažiVelo” pārstāvošā Renāte Rodionova. Tjumins aiz sevis atstāja komandas biedru Helviju Kanceru un “Roadex” braucēju Ģirtu Cirveli, kamēr dāmām aiz TOP3 iekļuva arī  jaunā Kate Ketrīna Skujiņa (”RRS”) un “Baldones RN” sportiste Amanda Reilija Zariņa. Brauciena vecākais dalībnieks bija 93 gadus jaunais Edgars Račis.

Sporta šosejas brauciena dalībnieki veica 133 kilometru garu un ļoti aizraujošu distanci caur Līgatni, Zaubi, Ķeipeni, Suntažiem, Inčukalnu, Murjāņiem, Raganu un Turaidu. Siguldā riteņbraucēji atgriezās pēc pievarēta Gaujas kalna. Vīru konkurencē atrāvienā kopā ar igauņu sportistu Sīmu Kīskonenu, savu vienaudzi Arti Rozi un junioru Ģirtu Harkinu, bija arī mūsu eksprofesionālis Gatis Smukulis. Beigās atrāvienu panāca vēl divi igauņi un mūsu juniors Olivers Jēkabs Skrapcis. Pirms Turaidas solo vadībā aizbrauca “Tartu2024” vienību pārstāvošais Markuss Pajūrs, kurš arī pārliecinoši uzvarēja. Arī abas pārējās vietas uz pjedestāla igauņiem.

Otrais Sīms Kīskonens, bet trešais Markuss Maeuibo. Ātrākais no latviešiem bija Artis Roze, kuram ceturtā vieta.

Dāmām uzvaras laurus plūca Ukrainas riteņbraucēja Valērija Ponomarenko, kurai sekoja tautiete Jūlija Pčelintseva, kā arī Latvijas amatieru čempione no “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” Anita Antone.

Kalnu divriteņu maratonā galvenie favorīti vīru konkurencē bija Latvijas čempions Oskars Muižnieks un Igaunijas čempions Pēters Prūss. Abi vienaudži kopā ar pieredzes bagāto Lauri Purniņu spēja iegūt trīsvadību. Velnalas kalnā Prūsa piedāvāto tempu neizturēja Purniņš. Uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša kalnā, kur Oskars Muižnieks (“DTG – MySport”) spēja iegūt izšķirošu pārsvaru un pārspēt latviski runājošo igauņu riteņbraucēju. Lauris Purniņš trešais. Dāmām 48 kilometru garajā distancē uzvarēja Beate Kovgere (“EMU”), otrā Laura Ramane (“Bauskas velokomanda”), bet trešā Krista Pūcīte (“Roadex”).

Krāšņākais un nepiespiestākais bija Retro Velo brauciens. Dalībnieki varēja izvēlēties starp divām dažādām distancēm – braukt līdz Ratniekiem vai Līgatnei. Organizatori apbalvoja stilīgāk tērptos dalībniekus gan vīriešu, gan sieviešu kategorijās. Mūsu Retro Velo novērtēja arī slavenā “Erioca” zīmola izveidotāji no Itālijas, kuri bija ieradušies Latvijā pēc Igo Japiņa ielūguma. Šajā braucienā kopā ar līdzcilvēkiem piedalījās Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Līga Sausiņa.

Par viskuplāko kolektīvu kļuva “Elektrum”. Tikmēr komandu vērtējumos uzvarēja Murjāņu Sporta ģimnāzijas Tautas un Sporta šosejas komandas. Pasākuma noslēgumā notika arī jauna kompānijas “ZZK” sarūpēta velosipēda izloze.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044