Karbonāri cīnās, pēdējos divos apļos iepaliek no līderēm, EČ finišējot 56. vietā + Māra Vanceviča FOTO galerija

Sestdien Drentes reģionā turpinājās Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Dāmu elitē Anastasija Karbonāri lielāko distances daļu atradās līderu vidū, vēlāk finišējot 56. pozīcija. No pieciem Latvijas junioriem finišu grupas braucienā spēja sasniegt vienīgi Gusts Lapiņš, kuram 75. pozīcija. Foto: Māris Vancevičs. 

 Dāmas veica 126 kilometru garu distanci. Pirmie nedaudz vairāk kā 60 kilometri veda līdz mākslīgi veidotajam Col du Vam kāpumam. Tā apkārtnē izveidotajā 13 kilometru garajā aplī tika veikta atlikusī distances daļa. Tehniskākā daļa bija tieši Col du Vam, kur tika pievarēti trīs īsi, stāvi kāpumi, kā arī tehniski nobraucieni.

Latviju pārstāvēja valsts čempione Anastasija Karbonārī, kura iepriekšējās divas nedēļa mocījās ar vēdera vīrusu. Neskatoties uz to, Itālijas riteņbraukšanas skolas audzēkne līdz priekšpēdējā apļa vidum spēja būt līderu vidū. Toni braucienā noteica nīderlandietes, kurām epizodiski pievienojās britu, beļģu, šveiciešu un poļu braucējas.

Pusotru apli pirms finiša vadošā grupa izstiepās. Atkal aktīvas bija mājinieces, vairākkārt veicot s izrāvienus. Diemžēl, bet Karbonāri sāka zaudēt kontaktu no līderēm, pēdējā aplī dodoties nepilnas pusminūtes deficītā. Izšķirošs cīņā par uzvaru bija nīderlandietes Mišas Bredevoldas solo atrāviens. Viņas komandas biedrenes slāpēja konkurentu centienus Mišu panākt.

Lielāko centību ķeršanā izrādīja šveicietes ar slaveno Marlēnu Roiseru priekšgalā. Centieni gan palika nerealizēti. Bredevolsa savu vadību nosargāja, liekot gavilēt tūkstošiem sanākušajiem līdzjutējiem. Trasē Bredevolda pavadīja 3 stundas 4 minūtes un 13 sekundes. Dubultuzvaru Nīderlandei nodrošināja Lorena Vībsa, kura finiša kāpumā apsteidza pasaules čempioni Loti Kopekī (abas +00:00:03). Karbonāri cīnījās līdz galam,  finišējot 56. vietā 97 braucēju konkurencē. Uzvarētājai viņa zaudēja 3 minūtes un 23  sekundes.

No rīta sacentās juniori. Latviju pārstāvēja Linards Lukss, Jēkabs Olivers Skrapcis, Gusts Lapiņš, Ģirts Harkins un Dāvis Gludavs. Bez mūsu puišiem, uz starta izgāja vēl 139 sportisti. Dalībnieki veica kopumā 111 kilometru garu distanci, kas visa veda pa Col du Vam apli. Ņemot vērā, ka starta kārtība tika dalīta pēc nāciju ranga, mūsu puiši atradās aizmugurējā daļā. Pēc starta savu vietu labi izkaroja Gusts Lapiņš, kamēr pārējie mūsu braucēji bija tālāk. Ar katru apli dabīgā atlasē no vadošās grupas atpalika arvien vairāk braucēju. Diemžēl, viņu vidū arī lielākā daļa mūsu puiši. Trases otrajā daļā par rezultātu cīņā palika tikai Lapiņš un Skrapcis.

Cīņā par uzvaru viss izšķīrās vien pēdējā apļa beigās. Līdervadību izkaroja slovēnis Anžē Bavbars, kurš pārsvaru nosargāja un izcīnīja uzvaru. Trasē viņš pavadīja 2 stundas 38 minūtes un 51 sekundi. Otrā vieta Matisam Žirselam no Francijas, kamēr TOP3 noslēdza vēl viens slovēnis Žaks Eržens (abi +00:00:02).

No Latvijas sportistiem finišu sasniedza Gusts Lapiņš, finišējot 75. vietā. Trasē viņš pavadīja par 4 minūtēm un 55 sekundēm ilgāk nekā uzvarētājs.

Čempionāta kulminācija gaidāma svētdien, kad grupas braucienu aizvadīs elites vīri. Viņu vidū arī divi mūsu braucēji – Toms Skujiņš un Mārtiņš Pluto. Sacensību sākums 200 kilometru garajai distancei pulksten 13:15 pēc Latvijas laika. Tiešraide kanālā “Eurosport1”.

Māra Vanceviča foto galerija pieejama ŠEIT:

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044