Skujiņam elites Top braucēja cienīgs sniegums, neveiksme un izcīnīta 13. vieta Eiropas čempionātā

Latvijas sportists Toms Skujiņš svētdien Nīderlandē Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā izcīnīja 13.vietu grupas braucienā, Mārtiņš Pluto finišēja 60.pozīcijā, kamēr par čempionu tika kronēts francūzis Kristofs Laports.

 Grupas braucienā riteņbraucēji veica nepilnus 200 kilometrus, distances otrajā pusē mērojot sešus apļus un katrā no tiem pārvarot mākslīgi veidoto pauguru ar nelielu bruģa sektoru, tajā skaitā arī finišā.

Dienas atrāvienā piedalījās sportisti, kuri nepretendēja uz augstvērtīgu rezultātu un apmēram 30 kilometrus pirms finiša pēdējie bēgļi tika panākti. Pēc tam iniciatīvu uzņēmās pa diviem riteņbraucējiem no Beļģijas, Nīderlandes, Francijas un Dānijas izlasēm, kā arī pa vienam sportistam no Norvēģijas un Itālijas, bet 12 kilometrus pirms finiša solo atrāvienā devās Laports.


Kilometru pirms finiša sekojošajā grupā tempu kāpināja abi beļģi un noslēdzošajos metros panāca Laportu, taču francūzis savus līderpozīciju spurtā noturēja. Viņam sekoja beļģis Vouts van Ārts, nīderlandietis Olavs Koijs un beļģis Arno de Lī, pirmajai četrotnei finišējot četrās stundās 15 minūtēs un 50 sekundēs.

Skujiņš lieliski cīnījās par pozīciju, beigu daļā arī veicot uzbrukumu kāpuma sērijas beigu daļā. Neilgi pēc tam, kad Toms tika panākts, vadošajā grupā notika liels kritiens, Skujiņam paliekot  otrajā grupā, kuras galvgalī Latvijas izlases līderis arī finišēja. Mārtiņš Pluto līderu grupā spēja būt līdz trases beigu pusei, sacensības turpinot otrajā grupiņā. Finišā Mārtiņš uzreiz aiz lietuvieša Ignas Konovalovas.

Skujiņš bija grupā, kas zaudēja 40 sekundes un ierindojās 13.vietā, kas deva 30 UCI punktus. Pluto bija starp riteņbraucējiem, kuri atpalika sešas minūtes un 24 sekundes. Startēja 135 riteņbraucēji. 

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044