Trīs Zvaigžņu balvu 2023 par mūža ieguldījumu saņems riteņbraukšanas personība Igo Japiņš

Trīs Zvaigžņu balva 2023 par Mūža ieguldījumu sportā tiks pasniegta riteņbraucējam, trenerim, sporta menedžerim un funkcionāram, uzņēmējam un kuplas ģimenes tēvam – Igo Japiņam. Izmantota LOK informācija.

Svinīgā Trīs Zvaigžņu balvas 2023 pasniegšanas ceremonija notiks 2024. gada 17. janvārī, Hanzas peronā. Ikvienam būs iespēja to vērot televīzijas ekrānos TV3 tiešraidē. Aizejošā gada svinīgākajā sporta notikumā tiks pasniegti apbalvojumi 15 dažādās nominācijās, tai skaitā arī par Mūža ieguldījumu, kas ir vienīgā nominācijas, kuras ieguvēju atbalstītāji uzzin priekšlaicīgi.

Igo Japiņš (dzimis 1950.gada 6.septembrī, Rīgā) savu dzīvi veltījis un turpina veltīt darbam sportā. Igo Japiņš ir viens no retajiem, kuram izdevies sasniegt augstus rezultātus gan kā sportistam, gan trenerim, menedžerim, funkcionāram un uzņēmējam.

Ar sportu I. Japiņš sācis nodarboties jau bērnībā, iemēģinot roku basketbolā, trenera Imanta Pļaviņa vadībā gandrīz iekļūstot Latvijas izlasē. Pēc tēva Harija Japiņa, kurš arī bija talantīgs riteņbraucējs un treneris, mājiena tikai pēc 14 gadu vecuma pievērsās riteņbraukšanai. Sportista karjeras laikā pārstāvējis sporta biedrību Dinamo, vēlāk ASK. Igo Japiņš guvis vairākas uzvaras Latvijas čempionātā gan šosejas, gan treka riteņbraukšanā, desmitkārtējs Latvijas PSR čempions, bijis medaļnieks PSRS Tautu spartakiādēs un PSRS čempionātos. Absolvējis Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu (tagad - Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmija).

Pēc sportista karjeras beigām I.Japiņš pievērsies trenera darbam, strādājis Murjāņu Sporta ģimnāzijā, bijis Latvijas treka riteņbraukšanas izlases treneris un pēc tam trenējis šosejas riteņbraucējus. Igo Japiņa vadībā Latvijas riteņbraucēju izlases piedalījās divās Olimpiskajās spēlēs - 1992.gadā Barselonā, kur Latvijas riteņbraucējs Dainis Ozols izcīnīja bronzas medaļu grupas braucienā, un 1996. gadā Atlantā, kā arī divos Eiropas un četros Pasaules čempionātos. Viņa audzēknis ir 2000.gada pasaules čempions Romāns Vainšteins. I.Japiņš iemēģinājis roku arī sporta menedžmentā, pārstāvot ne tikai riteņbraucējus, organizējot trīs profesionālās riteņbraucēju komandas, bet arī kā menedžeris līdzdarbojās soļotāja, Olimpiskā vicečempiona, Aigara Fadejeva komandā.

Igo Japiņš aizsācis kalnu velosipēdu (MTB) tradīciju Latvijā, attīstījis velosipēdu sacensību sistēmu un veicinājis tautas sportu, kopš 1997. gada dažādās Latvijas vietās organizējot velomaratonus. Viņš ir uzņēmuma "Igo Japiņa sporta aģentūra" īpašnieks un direktors. Igo Japiņš bijis viens no Latvijas Gada balvas sportā iniciatoriem un organizatoriem. No 2012. līdz 2020. gadam viņš vadījis Latvijas Riteņbraukšanas federāciju prezidentā pozīcijā.

I.Japiņš ir precējies, viņam ir trīs meitas - Ginta, Rebeka un Marija, divi dēli Rolands un Henrijs un mazdēls Edvards. Viņa vaļasprieki ir makšķerēšana un ceļošana kopā ar draugiem. Brīvajā laikā Igo Japiņš nodarbojas ar makšķerēšanu un ceļošanu kopā ar draugiem, kas palīdz gūt spēku un iedvesmu, kas, savukārt, kalpo par dzinuli profesionālajai darbībai. Trīs Zvaigžņu balvas 2023 Žūrija Igo Japiņa pienesumu Latvijas sportam, īpaši - riteņbraukšanai, novērtējusi kā ļoti augstu.

Žūrijas sēdē tika ne tikai izvēlēts un apstiprināts Mūža ieguldījuma ieguvējs, bet arī apstiprināti visi Tautas balsojuma rezultāti, neminot uzvarētājus.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044