Skujiņš: “Ja kāds pirms starta teiktu, ka “Strade Bianche” izcīnīšu otro vietu, neticētu"

Latvijas elites izlases šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš, kurš pirmdien uzsāk dalību prestižajā “Tirreno Adriatico” velobraucienā, dalījies emocijās par paveikto prestižajā “Strade Bianche”, kurā tika izcīnīta otrā vieta. Foto: Getty Images.

 Toms portālam “Cyclingnews.com” atzina, ka pat viņam pašam bijis pārsteigums par savu sniegumu Via Santa Catarina kāpuma, kur latvietis cīņā par otro vietu pārspēja  Maksimu van Gilsu (Lotto-Dstny). Lai gan Toms šķērsoja finiša līniju  2 minūtes un 44 sekundes aiz Tadeja Pogačara (AAE Team Emirates), paveiktais arī pašam 32 gadus vecajam Skujiņam bija patīkams pārsteigums.

"Tā nav uzvara, bet būt otrajam aiz Tadeja Pogačara ir labs panākums. Ja kāds būtu teicis, ka šodien būšu otrais, es neticētu”, Toms teica pēc finiša. "Es varu teikt godīgi, ka bez komandas es nebūtu bijis otrais finišā. Vīri tiešām darīja visu, ko varēja manis labā. Žēl, ka pret Tadeju, neko daudz izdarīt nevarējām, tomēr domāju, ka ar visu, kas notika, mēs varam būt vairāk nekā apmierināti!”

Skujiņš bija viens no tiem braucējiem, kurš uzsāka uzbrukumu pirms pirmā īsā grants sektora Vidritā, tikai 14 kilometrus pēc starta. Pirms Pogačara uzvaru nesošā uzbrukuma, Toms piedzīvoja vairākas tehniskās neveiksmes. Viņš bija koncentrējies uz noturēšanos peletona priekšējā pusē.

“Pirms kritiena manu velosipēdu divas reizes piemeklēja tehniskas problēmas. Abas reizes es paņēmu ratu no Džakopo Moskas.  Un abas reizes Edvards Tēnss un Fabio Felline man palīdzēja atgriezties pie grupas.

Saulainie apstākļi Toskānas laukos pēkšņi mainījās stiprā lietusgāzē un krusas graudos. Tieši stāvākajā kāpuma posmā 81 kilometru līdz finišam Pogačars uzsāka savu nežēlīgo uzbrukumu un veica solo atrāvienu. Vēlāk vienīgi Van Gils aizbēga, cenšoties viņu sasniegt.

Kad līdz beigām bija atlikuši 74 km, Skujiņš sadūrās ar komandas biedru Kvinu Simmonsu, abiem piedzīvojot nepatīkamus kritenus. "Pēc tam, kad es kritu un pārnesumi nedarbojās dēļ dubļiem, piedzīvoju vienu no smagākajiem mirkļiem," pēc finiša žurnālistiem sacīja Skujiņš.

"Man nebija ne jausmas, kas notiek manā priekšā. Es zināju, ka Tadejs ir viens, un es zināju, ka Van Gils ir viens aiz viņa. Bet tajā brīdī viss, par ko es varēju domāt, bija tikai palikt šajā grupā. Es domāju, kur labāk nomainīt velosipēdu. Par laimi, pēc Santamarijas mums bija lielāks ceļš, kur arī es uzkāpu uz jauna velosipēda.”

Latvijas čempions individuālajā braucienā un eksčempions grupas braucienā bija patiesi gandarīts par savu braucienu. Tas apliecināja to, ko viņš spēj lieliski uzņemties līdera lomu.

"Šī ir pirmā reize, kad tiku iecelts par komandas līderi. Ceru, ka ar savu sniegumu cerības attaisnoju. "Jau pagājušajā nedēļas nogalē es noteikti redzēju, ka esmu spēris soli uz priekšu. Es domāju, ka tas ir mērķis katru gadu progresēt, progresēt un progresēt. Katru gadu man kaut kā tas izdodas.

"Dalība “Strade Bianche” noteikti bija cīņa ne tikai fiziski, bet arī garīgi," viņš teica. "Es domāju, ka tas ir viens no skaistākajiem pjedestālajiem. Tās ir ļoti īpašas sacensības."Jums vienkārši jāturpina cīnīties, un šodien noteikti bija viena no tām dienām.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044