Rubenis un Krasts desmitniekā Igaunijas atklātajā čempionātā kritērijā

Sestdien Elvas pilsētā norisinājās Igaunijas atklātais čempionāts šosejas riteņbraukšanā kritērija braucienā. Elites un U23 apvienotajā konkurencē devīto vietu izcīnīja Pauls Rubenis, kamēr desmitnieku noslēdza Alekss Krasts. Foto: Agnes Pajur. 

Līdzīgi kā Lietuvā, arī Igaunijā riteņbraukšanas sacensību sezona rit pilnā sparā. Aizvadītās nedēļas nogalē riteņbraucēji no Latvijas, Somijas, Lietuvas un Igaunijas pulcējās Elvas pilsētā, kur norisinājās Igaunijas atklātais čempionāts šosejas riteņbraukšanā kritērija braucienā. Kritērijs ir viena no pašām aizraujošākajām un skatāmākajām sacīkstēm. Apļa garuma Elvas pilsētas ielās sasniedza nedaudz vairāk par vienu kilometru. Katrā aplī dalībnieki pelnīja punktus.

Elites/ U23 grupā startēja 35 riteņbraucēji. Pirmajā sacensību pusē notika ļoti aktīva un aizraujoša cīņa par starpfinišu punktiem. No Latvijas vīriem pie punktiem tika Pauls Rubenis (“Ampler Development team”) un Alekss Krasts (“Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”). Pauls tika pie pieciem, bet Alekss viena punkta.

Turpinājumā no grupas aizbrauca četri sportisti – Gerts Joeārs, Artjoms Mirzojevs, Raits Ārms un Antī Jusī Juntunens. Šī četrotne tā arī palika nenoķerta līdz finišam. Kritērija noteikumi paredz, ka pie punktiem pāru apļos tiek pirmie četri braucēji, tādējādi pārējiem iespējas uzlabot savas pozīcijas bija maz iespēju.

Uzvaru finišā svinēja pieredzējušais eksprofesionālis Gerts Joeārs (28 punkti). Otrā vieta Artjomam Mirzojevam (27 punkti), bet trešā vieta Antī Jusī Juntunenam (21 punkts).

Pauls Rubenis izcīnīja devīto vietu, kamēr Alekss Krasts bija desmitais. Māris Bogdanovičs ierindojās 17. vietā, bet Kristers Ansons, Oskars Dankbārs un Agris Vindecs nefinišēja.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044