Skujiņš “Ruta del Sol” velobraucienu sāk ar astoto vietu pirmajā posmā + VIDEO komentārs

“Trek – Segafredo” komandas un Latvijas izlases riteņbraucējs Toms Skujiņš otrdien Spānijā finišēja astotajā vietā “Ruta del Sol” daudzdienu velobrauciena (UCI 2 Pro kategorija) pirmajā posmā. Uzvaru 152 kilometru garajā posmā ar vairākiem vērā ņemamiem kāpumiem izcīnīja spānis Gonzalo Serāno.

Toms Skujiņš pēc nelielas pauzītes atsācis sacensību sezonu. Maija mēneša pirmo daļu viņš pavadīja savās mājās Carnikavā, lai iekrātu enerģiju sezonas turpinājumam. “Trek – Segafredo” riteņbraucējs sezonas otro cēlienu iesācis Spānijā, kur otrdien sākās 67. “Ruta del Sol” daudzdienu velobrauciens.

Sacensībās iekļauti pieci posmi, no kuriem izteikti smagākais būs trešais etaps. Arī pārējie nav pilnībā līdzeni, tādējādi nesolot tikai lielās grupas finiša spurtus. Pirmajā posmā velosportisti no pasaules tūres, pro kontinentālajām un kontinentālajām komandām veica 152,1 kilometra garu posmu. Trasē tika iekļauti divi otrās un viens trešās kategorijas kāpums. Arī pēdējais kilometrs veda kalnā augšup, tādējādi izslēdzot klasisku lielās grupas finiša spurta scenāriju.

“Trek – Segafredo” pirmajā posmā kā savu līderi sākotnēji virzīja pasaules eksčempionu Madsu Pedersenu. Dānis pēdējās sacensības bija aizvadījis 4. aprīlī. Komandas otrā izvēle cīņā par rezultātu bija Toms Skujiņš.

Lielajā karstumā sacensību gaita bija visai nervoza. Īpaši sacīkste kļuva spraigāka, tuvojoties pēdējiem kāpumiem. Beigu daļā Mads Pedersons zaudēja kontaktu no vadošās grupas, tādējādi komandas plāns mainījās. Tomam Skujiņam tika dota iespēja sevi apliecināt, ko carnikavietis arī gana sekmīgi izmantoja.

Līdz pat pēdējam kilometram Toms bija vadošo braucēju pulkā. Izšķirošajos mirkļos latvietis nebija pašā labākajā pozīcijā, lai pacīnītos par uzvaru. Neskatoties uz to, Toms atdeva visus spēkus finiša sprintā. Mūsu sportists izcīnīja astoto vietu, finišējot trīs sekundes aiz uzvarētāja.

Uzvarēja spānis Gonzalo Serāno no “Movistar” komandas, kurš distancē pavadīja 3 stundas 54 minūtes un 24 sekundes. Otrajā vietā finišēja kolumbietis Luiss Aulars, bet trešais bija Derils Impijs (“Israel Start – Up Nation”).

Velobrauciens turpināsies trešdien ar 185 kilometru garu otro posmu.