Liepiņš Ungārijas tūres otrajā posmā finišē 19. vietā

Latvijas profesionālais šosejas riteņbraucējs Emīls Liepiņš (“Trek – Segafredo”) ceturtdien finišēja 19. vietā Ungārijas daudzdienu velobrauciena (UCI 2.1 kategorija) otrajā posmā. Šīs mūs sportistam ir pirmās sacensības pēc pusotra mēneša pārtraukuma.

Ungārijas tūre Latvijas šosejas riteņbraucējiem ir bijusi ļoti veiksmīga. 2019. gadā šo sacensību kopvērtējumā uzvarēja Krists Neilands, bet pērn savu pirmo UCI goda pjedestālu “Trek – Saegafredo” rindās ieguva Emīls Liepiņš, kurš ceturtajā posmā finišēja otrajā vietā.

Šogad vienīgais Latvijas pārstāvis šajā velobraucienā ir Emīls Liepiņš. “Trek – Segafredo” riteņbraucējs sezonu iesāka ar vairākiem augstvērtīgiem startiem. Dobelnieks izcīnīja ceturto vietu “UAE Tour” pirmajā posmā, bet vēlāk finišēja sestais citu ļoti prestižu daudzdienu sacensību – “Tirreno – Adriatico” posmā. Diemžēl, bet tālākos plānus Emīlam izjauca “Covid – 19” vīruss, kas sportistam liedza startēt sacensību apritē pusotru mēnesi.

Ņemot vērā, ka Ungārijas tūre latvietim ir kā ieskriešanās sacensības sezonas turpinājumam, pirmajos posmos kā “Trek – Segafredo” līderis sprinta finišam tika virzīts beļģis Edvards Tēnss.

Pirmajā posmā, kura garums sasniedza 173 kilometrus, uzvarēja pazīstamais vācu sprinteris Fils Bauhauss “Bahrain – Victourious”. Viņš lielās grupas finiša spurtā aiz sevis atstāja itāļu sprinteri Jakubu Marečko (“Viņi Zabu”) un “Bora – hansgrohe” riteņbraucēju Jordi Meusu. No “Trek – Segafredo” vīriem visaugstāk ierindojās Tēnss, kuram 14. vieta (+00:00:00). Emīls Liepiņš, paveicot darbu komandas labā pirms sprinta, finišēja sekotāju grupā, 28 sekundes aiz uzvarētāja. Latvietis tika klasificēts 123. pozīcijā.

Otrajā posmā riteņbraucēji sacentās 183 kilometru garajā distancē bez lieliem kāpumiem. Arī šoreiz uzvarētāja liktenis noskaidrojās lielās grupas finiša spurtā. Šoreiz ātrākais tajā izrādījās Jordi Meuss (04:03:55). Otrā vieta itāļu sprinterim Alberto Dainesem (“DSM”), bet trešais bija pirmajā posmā uzvaru guvušais Bauhauss. Emīls Liepiņš finišēja 19. vietā un sekmēja komandas biedra Tēnsea septīto pozīciju.

Velobraucienu turpina 130 riteņbraucēji no 22 komandām. Kopumā jāveic pieci posmi, no kuriem smagākais būs ceturtais etaps.