Neilands sestdien uzsāks dalību “Giro d’Italia”

Sestdien ar 8,6 kilometru garo individuālo braucienu pa Turīnas pilsētas ielām sāksies sezonas pirmā šosejas riteņbraukšanas grandtūre – “Giro d’Italia”. Trešo reizi karjerā vienās no pasaules pašām prestižākajām sacīkstēm startēs arī 26 gadus vecais kuldīdznieks Krists Neilands.

 104. “Giro d’Italia” daudzdienu velobrauciens sola ļoti aizraujošu 21 posma garu sacīksti. Tūre sestdien sāksies Turīnā, bet tā noslēgsies 30. maijā Milānā. Velobraucienā iekļauti astoņi līdzenuma posmi, četri lielākiem pacēlumiem bagāti etapi, kā arī pieci izteikti kalnu posmi, kuros, lielā mērā izšķirsies arī kopvērtējuma liktenis. Pēdējiem punkti uz “i” tiks salikti 30.3 kilometru garajā individuālajā braucienā, kas pūs noslēdzošais sacensību posms.

Pēc gada pārtraukuma “Giro” īpaši interesants būs Latvijas sporta līdzjutējiem. Dalībnieku vidū trešo reizi karjerā šajās sacensībās būs kuldīdznieks Krists Neilands. “Israel  Start – Up Nation” komandu pārstāvošais riteņbraucējs sezonas sākumā sevi apliecinājis augstvērtīgi. Krists bijis ne tikai liels palīgs komandas līderim Maiklam Vudsam, bet spējis uzņemties līdera lomu arī pats.

Tas vainagojies izcīnītā sestajā vietā Migela Induraina velobraucienā, TOP10 “Parīze – Nica” posmā un 20. vietai šo sacensību kopvērtējumā. Krists demonstrēja arī augstvērtīgu sniegumu visās trijās nozīmīgākajās Ardēnu klasikās.

Lai arī “Giro” Neilands nebūs savas komandas līderis cīņā par kopvērtējumu, tomēr mūsu sportistam būs atvēlēta nozīmīga loma rezultāta veidošanā. Kādā no 21 posma Krists pavisam noteikti var sagaidīt savas iespējas cīnīties par rezultātu. 2019. gadā, kad viņam bija šāda iespēja, Neilands finišēja augstajā piektajā vietā. Kopš tā laika Neilands kļuvis vēl pieredzējušāks un spēcīgāks.

“Israel Start – Up Nation” līderis par kopvērtējumu būs pieredzējušais īrs Dans Martins. Kamēr viņam būs reālas izredzes pacīnīties par vietu labāko trijniekā tūres noslēgumā, komandas darbs tiks organizēts ap viņu. Vienlaikus, ja tādas iespējas zudīs, komandas mērķos pāries cīņa par uzvaru atsevišķos etapos. Neilanda komanda sezonas pirmajā grandtūrē startēs īpaša dizaina kreklos, kas paredzēti tieši šīm sacensībām.

Galvenie tūres kopvērtējuma favorīti ir – Egans Bernals (“Ineos”), Aleksandrs Vlasovs (“Astana”), Mikels Landa (“Bahrain – Victorious”), Remko Evenpūlss, Žoā Almeida (“Deceuninck – Quick Step”) un Saimons Jeitss (“BikeExchange”).

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044