Baltijas valstu federācijas vienojas par šosejas riteņbraukšanas čempionāta rīkošanu

Igaunijas, Latvijas un Lietuvas riteņbraukšanas federācijas panākušas vienošanos par kopīgu 2021. gada Baltijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā rīkošanu. Sacensību norise plānota 19. un 20. jūnijā Igaunijas un Latvijas robežpilsētā Valgā. Foto: Balticchaintour.com. 

Lai arī aktīvā sacensību sezona šosejas riteņbraukšanā Latvijā objektīvu iemeslu dēļ vēl nevar sākties, tomēr Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) jau ilgāku laiku strādā pie organizatorisko darbu plānošanas tās ieplānotajām sacensībām 2021. gadā. Aizvadītā gada beigās LRF uzsāka sadarbību ar Igaunijas un Lietuvas riteņbraukšanas federācijām par kopīgu nacionālo čempionātu organizēšanu, ar mērķi celt Baltijas valstu kopējo konkurenci un padarīt sacensības pievilcīgākas dalībniekiem, treneriem, līdzjutējiem un atbalstītājiem.

Trešdien Igaunijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Raivo Rands, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Sandis Āķis un Lietuvas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Darius Levickis parakstīja trīspusēju līgumu par kopēju Baltijas valstu čempionāta šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā organizēšanu.

Sacensību norise simboliski plānota Igaunijas un Latvijas robežpilsētā Valgā. Sacensību trases vedīs pa Igaunijas teritoriju. Čempionāta norises plānota 19. un 20. jūnijā. Plānots, ka kopumā sacensībās piedalīsies ap 600 dalībniekiem 18 vecuma un meistarības grupā.

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Sandis Āķis: “Apvienojot Baltijas valstu spēkus kopā, tiks celta mūsu reģiona konkurētspēja. Šis ir nākamais solis Baltijas valstu riteņbraukšanas federāciju sadarbības veicināšanai, kas veiksmīgi sevi apliecinājusi iepriekš. Sacensības kļūs daudz spraigākas un aizraujošākas nekā čempionātus rīkojot katrai valstij atsevišķi. Īpaši ieguvēji no apvienošanās ir elites un jaunatnes grupu braucēji.  Būs iespēja vērot kārtīgu profesionāļu cīņu, kas īpaši būtiska jaunatnes grupu sportistiem, kuru sapnis kādreiz nokļūt lielajā sportā. Esmu pārliecināts, ka šī kļūs par tradīciju, un nākamajā gadā vērienīgo Baltijas čempionātu uzņems Latvija!

19. jūnijā plānotas Baltijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā sacensības junioru, jaunākajām amatieru (19 – 49 gadi), jauniešu puišu, jauniešu meiteņu un senioru (65+) grupām. Tikmēr 20. jūnijā risināsies elites sieviešu, junioru meiteņu un amatieru sieviešu, vidējo amatieru vīriešu (50 – 64 gadi), kā arī elites un U23 vīriešu sacensības.

Drīzumā LRF oficiālajā interneta vietnē www.lrf.lv tiks publicēts sacensību oficiālais nolikums un atvērta pieteikšanās. Vienlaikus, visu trīs Baltijas valstu federācijas rūpīgi seko līdzi un ievēros valstīs noteiktos “Covid – 19” noteikumus. Nav izslēgts scenārijs par sacensību norises pārcelšanu uz vēlāku laiku.

Elites vīriešu, elites sieviešu, kā arī junioru puišu sacensībās dalībnieki sacentīsies par ļoti vērtīgu naudas balvu fondu. Sacensību pārraidīšana tiek plānota visu trīs Baltijas valstu televīzijas kanālos.

Pēc šīm sacensībām arī tiks paziņoti divi Latvijas šosejas riteņbraucēji, kuri pārstāvēs mūsu valsti Tokijas Olimpisko spēļu šosejas riteņbraukšanas grupas braucienā.

Latvijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā individuālajā braucienā norises plānota 16. jūnijā Rīgā esošajā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Sacensību norise šobrīd tiek plānota. Vienlaikus, var tikt noteikts cits norises laiks, ja epidemioloģiskā situācija mūsu valstī to prasīs.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044