Pluto noslēdzis Turcijas tūri; Laizānei aktīvs sniegums Spānijā

Latvijas šosejas riteņbraucējs Mārtiņš Pluto ar grupas laiku pēdējā posmā noslēdzis dalību Turcijas daudzdienu velobraucienā. Latviešu riteņbraucējs kopvērtējumā ieņēma 11. vietu aktīvākā braucēja vērtējumā. Tikmēr Lija Laizāne iesaistījās atrāvienā, vēlāk finišējot 31. vietā UCI 1. kategorijas sieviešu velobraucienā “Vuelta CV Feminas”.

Astoņu dienu garā Turcijas tūre noslēdzās ar 160, 3 kilometru garo etapu bez lieliem kalniem. Uzvarētāja liktenis arī šoreiz noskaidrojās lielās grupas finiša spurtā. Ceturto uzvaru guva leģendārais Marks Kavendišs (03:24:38). Brits otrajā vietā atstāja sīvāko konkurentu Jasperu Filipsenu, bet trešā vieta pasaules U23 eksčempionam Kristoferam Halvorsenam no Norvēģijas komandas “Uno – X Pro Cycling team”.

Mārtiņš Pluto posmu noslēdza 76. pozīcijā ar tādu pat laiku kā uzvarētājs. Kopumā Mārtiņš aizvadīja vienas no savām karjeras veiksmīgākajām UCI līmeņa sacensībām. Nīderlandes komandu “Abloc CT” pārstāvošais sportists četras reizes iekļuva labāko 15 skaitā. Augstvērtīgākā bija devītā vieta ceturtajā posmā. Kopvērtējumā Mārtiņam 76. vieta. Tūri uzsāka 171 riteņbraucējs.

Lija Laizāne aizvadījusi savu sezonas pirmo UCI līmeņa startu. Rīdzniece bija dalībnieku vidū UCI 1. kategorijas viendienu velobraucienā “Vuelta CV Feminas”. Sacensības norisinās vien ceturto gadu. Dalībnieces veica 91,2 kilometru garu distanci ar vienu izteikāku kāpumu distances vidusdaļā.

Lija aizvadīja ļoti aktīvas sacensības. Mūsu sportiste iesaistījās atrāvienā. Līdz finišam gan Laizānes grupa tika panākta. Uzvarētāja noskaidrojās lielās grupas finiša spurtā. Tajā uzvarēja Itālijas riteņbraucēja Čiara Konsonī (02:14:04). Laizānes komandas biedrene Alēsija Bulērī finišēja ceturtajā vietā (+00:00:00).

Mūsu Lija Laizāne starp 65 finišējušajām dalībniecēm ieņēma 31. vietu. Lija finišēja 4 sekundes aiz uzvarētājas.