Pluto priecē ar gūto devīto vietu Turcijas tūres 4. posmā + finiša kritiena video

Latvijas šosejas riteņbraucējs Mārtiņš Pluto trešdien izcīnījis devīto vietu 184 kilometru garajā “Tour of Turkey” ceturtajā posmā, kas noslēdzās ar lielu kritienu finiša taisnē. Jau trešo uzvaru pēc kārtas svinēja leģendārais brits Marks Kavendišs. Foto: Kristaps Osis.

 Pirmie četri Turcijas tūres posmi vairāk bija piemēroti sprinteriem. Pirmajos trijos posmos sevi sekmīgi apliecināja Nīderlandes komandu “Abloc CT” pārstāvošais Latvijas riteņbraucējs Mārtiņš Pluto, kuram finiši vadošajā grupā un attiecīgi 12., 13. un 44. pozīcija. Tikmēr jau divas uzvaras pēc kārtas bija guvis “Deceuninck Quick – Step” leģendārais britu braucējs Marks Kavendišs.

Trešdien sportisti veica 184,4 kilometru garu etapu bez lieliem kāpumiem. Sevi atkal varēja apliecināt sprinteru komandas. Nīderlandes vienība “Abloc CT” kā savu līderi finišam virzīja latvieti Māriņu Pluto. Peletona priekšā pēdējos divos kilometros bija “Quick – Step”, “Israel Start – Up Nation” un “Alpecin – Fenix” vienības.

Jau finiša taisnē grupas priekšā notika liels kritiens, kurā vissmagāk cieta “Alpecin – Fenix” Vācijas riteņbraucējs Aleksanders Krīgers, kurš milzīgā ātrumā ietriecās nožogojumā. Cieta arī vairāki citi riteņbraucēji Aiz kritiena izveidojās liela braucēju drūzma, kamēr no kritiena vai tām sekām izspruka vien ap 15 braucēju, viņu vidū Mārtiņš Pluto.

Trešo dienu pēc kārtas ātrākais izrādījās Marks Kavendišs. 2013. gadā Vienības braucienā startējušais brits aiz sevis atstāja “Alpecin -  Fenix” līderi Jasperu Filipsineu, bet trešais bija Polijas čempions Staņislavs Aniolkovskis (“Bingoal Pauwlels Sauces WB”). Uzvarētāja laiks distancē 4 stundas 9 minūtes un 38 sekundes.

Mārtiņš Pluto spēcīgajā konkurencē izcīnīja devīto vietu (+00:00:00), kas ir viens no viņa karjeras līdz šim augstākajiem sasniegumiem tiks augstas raudzes velobraucienos. Kārtējo reizi viņš bija labākais no savas pārstāvētās vienības sportistiem.

Kopvērtējumā līdera godu saglabā Kavendišs, kurš par 12 sekundēm apsteidz Filipsenu. Pluto tikmēr ieņem 20. pozīciju. 30 sekundes aiz Kavendiša.

Velobrauciens turpināsies ceturtdien ar 160 kilometru garo kalnu etapu, kurā lielā mērā arī izšķirsies kopvērtējuma liktenis.

 

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044