Pluto vēl viens sekmīgs starts Turcijā; beidzot uzvar Kavendišs

Turcijas tūres otrajā posmā Latvijas šosejas riteņbraucējs Mārtiņš Pluto lielās grupas finiša spurtā izcīnīja 13. vietu, kamēr pēc trīs gadu pauzes pie ilgi gaidītas uzvaras ticis leģendārais britu sprinteris Marks Kavendišs. Foto: Getty Images.

Otrajā “Tour of Turkey” posmā riteņbraucējiem bija jāveic 145 kilometru gara distance ar diviem otrās kategorijas kāpumiem sākuma un vidus daļā. Trases otrā puse bija visai līdzena ar labām iespējām sevi apliecināt sprinteriem. Otro dienu pēc kārtas dienas atrāvienā devās Mārtiņa Pluto pārstāvētās vienība “Abloc CT” pārstāvis Meinderts Veulinks. Līderu grupas pārsvars pār peletonu svārstījās ap divām minūtēm, tomēr tuvojoties finišam tas dila.

Sprinteru komandas – “Deceuninck – Quick Step”, “Israel Start – Up Nation” un “Alpecin Fenix” un “Rally Cycling” uzņēma apgriezienus, pilnībā likvidējot atrāvienu. Lieliskas pozīcijas pēdējos metros bija Jasperam Filipsenam (“Alpecin Fenix”), tomēr beļģim uzvaras īsi pirms finiša līnijas atņēma leģendārais Marks Kavendišs. Brits UCI līmeņa sacensībās nebija uzvarējis kopš 2018. gada 8. februāra, kad triumfēja Apvienoto Arābu Emirātu tūrē.

Kavs finišēja pēc 3 stundām 17 minūtēm un 26 sekundēm. Otrā vieta Filipsenam, bet trijnieku noslēdza vēl viens titulēts sprinteris Andrē Greipels no “Israel  Start – Up Nation”.

Lielās grupas galvgalī arī vienīgais Latvijas pārstāvis šajā velobraucienā – Mārtiņš Pluto. Nīderlandes komandu “ABLOC CT” pārstāvis finišēja 13. vietā ar tādu pat laiku kā uzvarētājs. Jāatzīmē, ka dienu iepriekš Mārtiņam 12. vieta. Abos posmos viņš bija ātrākais star savas komandas braucējiem.

Kopvērtējumā līderis ir Kavendišs, kuram tāds pats laiks kā pirmā posma uzvarētājam Arvidam de Kleijnam. Pluto tikmēr ieņem 16. vietu, 10 sekundes aiz līdera.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044