Lieliskais Neilands uzbrūk beigās un godam noslēdz “Parīze – Nica” velobraucienu

Svētdien Francijā ar 97,2 kilometru garu un ļoti dramatisku etapu noslēdzies prestižais daudzdienu velobrauciens “Parīze – Nica”. Pēc Primoža Rogliča kritieniem un zaudēto laiku, tūres kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Maksimilians Šahmans. Lielisku posmu aizvadīja Krists Neilands, kurš bija otrais starpfinišā, iesaistījās atrāvienā un trīs kilometrus pirms finiša veica solo uzbrukumu. Posmu Krists noslēdza 23. vietā.

“Parīze – Nica” velobrauciena noslēdzošais etaps bija saīsināts, kam par iemeslu Nicā noteiktie stingrie ierobežojumi. Tas lika mainīt maršrutu. Neskatoties uz distances garumu, trase nebūt nebija viegla. Riteņbraucējiem bija jāveic trīs apļi ar otrās kategorijas kāpumu katrā no tiem. Distances beigu daļa veda kalnā augšup.

Mūsu Krists Neilands vakar aizvadītajā tūres smagākajā posmā cīnījās cienījami, finišējot 23. vietā. Pirms pēdējā posma latvietis šo pozīciju ieņēma arī kopvērtējumā. Astotajā posmā Neilandam bija iespējas savas pozīcijas nedaudz uzlabot.

Īsais etaps nozīmēja ļoti aktīvu sacensību gaitu. Jau distances sākuma daļā smagu kritienu piedzīvoja kopvērtējuma līderis Primožs Rogličs. Ļoti ātri slovēnis piecēlās un, pateicoties komandas biedru atbalstam, piebrauca pie lielās grupas atpakaļ. Viņš bija guvis acīmredzamus kāju un sānu nobrāzamus, tomēr turpināja cīņu.

Lielisks sākuma daļā bija Krists Neilands. Latvietis izcīnīja otro vietu starpfinišā, iegūstot vērtīgas bonusa sekundes. Vēlāk grupa sadalījās un Rogličs nebija tās pirmajā daļā. Notika izmisīga pakaļdzīšanās no “Jumbo – Visma” vienības. Lai vai kā nīderlandiešu komanda necentās, Rogliču pieviest pie līderiem neizdevās. Beigās slovēnis palika viens pats un ar katru kilometru atstarpe no “Bora – hansgrohe” kontrolētā peletona auga.

Ļoti apņēmīgs bija mūsu Krists Neilands. “Israel Start – Up Nation” braucējs spēja sekot Spānijas čempionam Luisam Leonam Sančesam atrāvienā. Neilanda grupai izdevās panākt tā brīža atrāvienu. Nespējot sastrādāties šī grupiņa gan atkal tika panākta no sekotājiem. Noslēdzošajā kāpumā peletons strauji kļuva mazskaitlīgāks. Mūsu sportists stabili turējās vadošo pulkā, kamēr par virtuālo jauno kopvērtējuma līderi jau kļuva Maksimilians Šahmanis.

Lieliski sevi šodien apliecinošais Krists Neilands bija gatavs pārbaudīt konkurentus beigās. Kuldīdznieks veica izrāvienu kāpumā četrus kilometrus pirms finiša. Latvietim spēja sekot vakardienas etapa otrās vietas ieguvējs Džino Meida (“Bahrain – Victorious”) un Žuljēns Martins (“Cofidis”). Neilanda aktīvais sniegums ļāva iegūt vairāk nekā desmit sekunžu vadību pār sekotājiem. Diemžēl, bet Martins nevēlējās pienācīgi strādāt un sadarboties. Krists tika panākts divus kilometrus pirms finiša. Atlikušajā laikā viņš turējās līdzi grupai, tomēr atdotie spēki atrāvienā, lika pēdējos metros nedaudz iepalikt. Mūsu sportists ieguva respektu un cieņu par apņēmību cīnīties par uzvaru.

Uzvaru posmā izcīnīja “EF Education Nippo” komandas dāņu riteņbraucējs Magnus Korts Nīlsens, kurš otrajā vietā atstāja “Cofidis” pārstāvi Kristofu Laportu. Uzvarētāja laiks distancē – 2 stundas 16 minūtes un 58 sekundes.

Krists Neilands savu aktīvāko posmu velobraucienā noslēdza 23. vietā, 14 sekundes aiz uzvarētāja.

Kopvērtējumā otro gadu pēc kārtas uzvarēja “Bora – hansgrohe” riteņbraucējs Maksimilians Šahmans. Vācietis par 19 sekundēm apsteidza Krievijas čempionu Aleksandru Vlasovu no “Astana”, bet trešais bija Valsova komandas biedrs Jons Izagire (+00:00:23).

Krists Neilands aizvadīja karjerā veiksmīgāko pasaules tūres daudzdienu velobraucienu. Latvietis teju katrā no posmiem bija vadošo braucēju pulkā, godam nesot “Israel Start – Up Nation” vienības līdera godu. Kopvērtējumā mūsu braucējam 21. vieta un 20 UCI pasaules ranga punkti.