Neilands izcīna augsto desmito vietu “Parīze – Nica” sestajā posmā

Vēl vienu sekmīgu startu “Parīze – Nica” daudzdienu velobrauciena sestajā posmā piektdien aizvadījis Latvijas elites izlases un “Israel Start – Up Nation” šosejas riteņbraucējs Krists Neilands, kurš izcīnīja desmito vietu sacensību sestajā posmā. Kopvērtējumā viņš pakāpies uz 20. pozīciju.

 Sestajā no kopumā astoņiem posmiem dalībniekus sagaidīja 202,4 kilometru gara distance. Tās vidusdaļā tika iekļauts pirmās kategorijas kāpums, kam sekoja vēl pa vienam otrās un trešās kategorijas kalnam. Arī pēdējie divi distances kilometri veda augšup.

Distances sākuma daļā notika cīņa par iespēju doties atrāvienā. Nokomplektējās sešu braucēju liela līderu grupiņa. No tās zināmākie braucēji bija – Kazahstānas čempions Aleksandrs Lutsenko (“Astana”) un Eiropas eksčempions individuālajā braucienā Viktors Kampenārts. Visilgāk gan no atrāviena priekšā noturējās Toma Skujiņa un Krista Neilanda komandas biedrs Kenijs Elisons.

Kad līdz finišam bija atlikuši vien 13 kilometri, “Trek – Segafredo” braucēju vienatnē panāca no peletona aizbēgušais Jonass Ručs (“EF Education”). Vācietim izdevās arī iegūt solo vadību, tomēr finiša kāpuma sākumā viņš tika panākts.

Mūsu Krists Neilands, kurš ir arī “Israel Start – Up Nation” līderis cīņā par kopvērtējumu šajās sacensībās, atradās peletona priekšā. Kāpumā grupa kļuva ievērojami skaitliski mazāka. Neilands iecerēja sekot Maksimiliana Šahmana izrāvienam pa labo pusi, tomēr tieši šo ceļa pusi izvēlējās liela daļa konkurentu un mūsu braucējs tika saspiests. Uzvarētāja liktenis izšķīrās vien kāpuma pašās beigās.

Vadību ieguva kopvērtējuma līderis Primožs Rogličs, kurš spraigā cīņā arī kļuva par posma uzvarētāju un 10 bonusa sekunžu ieguvēju. Slovēnis distancē pavadīja 4 stundas 40 minūtes un 22 sekundes. Otrā vieta Kristofam Laportem no “Cofidis”, bet trijnieku noslēdza Maikls Metjūss (“BikeExchange”).

Krists Neilands arī šodien finišēja vadošo braucēju pulkā un izcīnīja respektablo desmito vietu. Latvietim tāds pats finiša laiks kā uzvarētājam un uzlabotas pozīcijas kopvērtējumā.

Līdera godu pirms pēdējiem diviem posmiem nostiprinājis Primožs Rogličs. Slovēnis par 41 sekundi apsteidz tuvāko sekotāju Maksimilianu Šahmanu (“Bora – hansgrohe”). Krists Neilands pakāpies no 22. uz 20. vietu un no Rogliča atpaliek 1 minūti un 55 sekundes. Labāko desmitnieks ir 30 sekunžu atstatumā.

Velobrauciens turpināsies sestdien ar tūres smagāko etapu. Tā garums būs vien 119 kilometri, tomēr pēdējie 17 kilometri vedīs smagajā un stāvajā pirmās kategorijas kalnā. Sagaidāms, ka šajā posmā arī lielā mērā atrisināsies intriga par kopvērtējumu un Neilanda iespējām nostiprināt, vai paaugstināt savas pozīcijas kopvērtējumā. Sacensības turpina 142 dalībnieki.

Parīzes – Nicas velobrauciena 6. posms: (202,4km)

1. Primoz Roglic, Slovēnija Jumbo-Visma, 04:40:22

2. Christophe Laporte, Francija, Cofidis, +00:00:00 

3. Michael Matthews, Austrālija, Team BikeExchange, +00:00:00

4. Dylan Teuns, Beļģija, Bahrain Victorious, +00:00:00

5. Aurélien Paret Peintre, Francija, AG2R Citroën Team, +00:00:00           

6. Lucas Hamilton, Austrālija,  Team BikeExchange            , +00:00:00

10. Krists Neilands, Latvija, Israel Start – Up Nation, +00:00:00

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044