Neilands finišē 18. vietā “Parīze – Nica” velobrauciena piektajā posmā

Vēl vienu sekmīgu posmu “Parīze – Nica” velobraucienā veicis Latvijas profesionālais šosejas riteņbraucējs Krists Neilands, kurš finišēja 18. vietā  tūres piektajā etapā. Kopvērtējumā kuldīdznieks saglabā 22. pozīciju. “Tirreno – Adriatico” velobrauciena otrajā posmā Toms Skujiņš un Emīls Liepiņš strādāja komandas labā, paši ierindojoties attiecīgi 115. un 167. vietā.

Parīzes – Nicas velobrauciens:

Pēc smagā pārbaudījuma trešdien, “Parīze – Nica” velobrauciena dalībniekus šodien sagaidīja krietni līdzenāks posms. Tas deva iespēju par uzvaru pacīnīties sprinteriem, kamēr tiem braucējiem, kuriem svarīga vieta kopvērtējumiem, svarīgākais bija nezaudēt laiku un droši finišēt lielajā grupā.

 

200,2 kilometru garajā distancē ilgu laiku neizveidojās atrāviens. Savu iespaidu bija atstājis arī smagais etaps trešdien, kā arī nepateicīgas vējš. Turpinājumā gan peletons kļuva krietni vien aktīvāks. Pirmajā starpfinišā pie vērtīgām bonusa sekundēm tika kopvērtējuma otrajā vietā esošais vācietis Maksimilians Šahmans, samazinot deficītu kopvērtējumā pret Primožu Rogliču līdz 32 sekundēm. Pirmais nopietnākais atrāviens šajā posmā izveidojās 70 kilometrus pirms finiša pēc beļģu – Filipa Žilbēra un Olivera Nāsena aktivitātēm.

35 kilometrus pirms finiša nepatīkamu kritienu piedzīvoja Primožs Rogličs un viņa komandas biedrs “Jumbo – Visma” vienībā Tonijs Martins. Ja Rogličs ātri atgriezās grupā, tad pasaules eksčempions individuālajā braucienā Martins bija spiests izstāties. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās lielās grupas finiša spurtā. Atkal lielisku sniegumu demonstrēja “Decuninck – Quick Step” vīri.

Tas vainagojās Sema Beneta triumfā. Īrs trasē pavadīja 5 stundas 16 minūtes un 1 sekundi. Otrā vieta “Arkea Samsic” franču sprinterim Naseram Buanī, bet trešā pozīcija Paskālam Akermanam no “Bora – hansgrohe”.

Krists Neilands finišēja lielās grupas galvgalī un ieņēma 18. vietu. Kuldīdznieks arī sekmēja komandas biedra Rūdija Barbjē devīto vietu. Latvietim būtiskākais šodien bija nezaudēt laiku kopvērtējumā, kas arī izdevās.

Kopvērtējumā līdera Rogliča pārsvars pār otrajā vietā esošo Šahmanu samazinājies no 35 līdz 31 sekundei. Krists Neilands saglabā 22. vietu. Velobrauciens turpināsies piektdien ar 202,4 kilometru garo sesto posmu. Tajā iekļauti viens pirmās un pa diviem otrās un trešās kategorijas kāpumiem.

“Tirreno – Adriatico” velobrauciens

Tūres otrajā posmā tika veikta 202 kilometru gara un kāpumiem bagātīga distance. Abiem “Trek – Segafredo” Latvijas šosejas riteņbraucējiem – Tomam Skujiņam un Emīlam Liepiņam –  galvenais uzdevums bija palīdzēt komandas kopvērtējuma līderiem – Vinčenco Nibali un Džulio Čikonem – būt priekšā pirms svarīgākajiem kāpumiem. Tas arī izdevās, jo abi itāļi bija vadošajā peletonā uz izšķirošo kalnu.

Beigu daļā gan sacensību vadībā turējās ļoti spēcīga, neliela līderu grupiņa. Tajā ietilpa – Saimons Jeitss (“BikeExchange”), Mikels Landa (“Bahrain”), Žoā Almeida (“Quick Step”) un Pāvels Šivakovs.

Pēdējie divi kilometri bija ļoti dramatiski. “UAE Team” un “Astana” kontrolētais peletons jau bija teju panācis līderus, tomēr tad paātrinājumu veica Almeida. Portugālis ieguva solo vadību, ko noturēja gandrīz līdz beigām. Jūtot to, ka konkurenti Almeidu apsteigs, finiša spurtu uzsāka viņa komandas biedrs, pasaules čempions Žiljēns Alafilips. Francūzis pārņēma vadību un nosargāja to līdz finišam.

Jāizceļ, ka Alafilips atkal samērā laicīgi pacēla rokas finišā, kas pie tam veda kalnā augšup. Tikai nedaudz viņa vienam no sīvākajiem konkurentiem Metjū van der Pūlam pietrūka, lai pasaules čempionu sarūgtinātu un finiša līnijas, kā tas jau nīderlandietim izdevās pērn.  Van der Pūls otrajā vietā, bet trešo vietu ieņēma kopvērtējuma līderis Vouts van Ārts. Vadošā grupa trasē pavadīja 5 stundas 1 minūti un 31 sekundi.

No “Trek – Segafredo” vīriem visaugstāk ierindojās Čikone, kuram devītā vieta (+00:00:00). Mūsu braucēji finišēja sekotāju grupās. Toms Skujiņš tika klasificēts 115., bet Emīls Liepiņš 167. vietā. Kopvērtējumā līdera godu saglabā van Ārts, kurš par četrām sekundēm apsteidz otrajā vietā esošo Alafilipu. Tūres turpināsies piektdien, kad tiks veikts 219 kilometru garais trešais posms.

 

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044