Skrapcis labākais no latviešiem Slovākijas tūres pēdējā posmā un kopvērtējumā

Noslēdzies Pasaules nāciju kausa posms šosejas riteņbraukšanā junioriem – Slovākijas daudzdienu velobrauciens. Noslēdzošajā posmā labākais no latviešiem bija Olivers Jēkabs Skrapcis, kurš ieņēma 28. vietu, bet kopvērtējumā Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknim 36. vieta.

Jau vēstījām par Linarda Luksa izcīnīto augsto piekto vietu Slovākijas tūres otrajā posmā. Svētdien sportisti veica 126,4 kilometru garu trešo posmu. Tas bija kāpumiem bagātīgs, pārsniedzot 2200 augstuma metrus. Distancē riteņbraucēji pievarēja piecus vērā ņemamus kāpumus. Divas reizes tika pievarēts 7,9 kilometru garš kalns ar vidējo stāvuma pakāpi 5,2 procenti. Sekoja arī divi 2 kilometru gari kāpumi ar 6,3 procentiem.

Sacensību sākuma daļā ļoti aktīvs bija Dāvis Gludavs, kurš iesaistījās atrāvienā, tajā esot līdz otrajam stāvajam kāpumam. Pēc tam gan Dāvis atpalika un finišēja ārpus noteiktā laika limita. Tehniskas likstas tikmēr piedzīvoja Linards Lukss un Gusts Lapiņš. Vienīgais no mūsu braucējiem, kurš sekmīgi spēja atbraukt ar vadošo grupu bija smiltenietis Olivers Jēkabs Skrapcis. Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis finišēja 28. vietā, 1 minūti un 2 sekundēs pēc Mattiā Negrentes no Itālijas, kurš uzvarēja no 12 cilvēku liela atrāviena, trasē pavadot 3 stundas 13 minūtes un 36 sekundes.

Riks Sipovičs finišēja 71. vietā (+00:24:49), Gusts Lapiņš 76. (+00:25:45), Linards Lukss 77 (+00:25:48), bet Kārlis Jānis Dāboliņš 82. (+00:36:26).

Kopvērtējumā visaugstāk no latviešiem Olivers Jēkabs Skrapcis, kuram 36. vieta, 2 minūtes un 43 sekundes aiz uzvarētāja Matiasa Švarcbahera. Sacensības pabeidza 84 no 112 dalībniekiem, kuri uzsāka tūri.