BMX

LOV sastāvos iekļauti arī BMX braucēji – Pētersone un Babris

Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) dalībnieku sapulcē tika izskatīta un apstiprināta Tokijas Olimpisko spēļu kandidātu BMX riteņbraukšanā – Vineta Pētersones un Helvija Babra – iekļaušana attiecīgi LOV sudraba un LOV jaunatnes sastāvos.

BMX riteņbraukšanā joprojām nav noslēgusies Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācija. Reālas izredzes kvalificēties nozīmīgajam sporta forumam joprojām saglabā vairāki mūsu braucēji. Lai arī zināmi UCI Pasaules kausa posmu BMX superkrosā norises datumi, tomēr kvalifikācijas nosacījumi atlikušajai daļai joprojām dalībvalstīm nav sniegti.

Ņemot vērā, ka šobrīd reālākās izredzes kvalificēties Tokijas Olimpiskajām spēlēm šobrīd ir četriem Latvijas BMX sportistiem – Kristenam Krīgeram, Helvijam Babrim, Vinetai Pētersonei un Vanesai Buldinskai – Latvijas Riteņbraukšanas federācija vērsās Latvijas Olimpiskajā komitejā un Latvijas Olimpiskajā vienībā ar lūgumu pārskatīt apstiprināto LOV vasaras sporta veida sastāvus, tajos iekļaujot visus četrus Tokijas Olimpisko spēļu Latvijas kandidātus BMX riteņbraukšanā.

LOV dalībnieku sapulcē tika pieņemts lēmums saglabāt Kristena Krīgera, Edvarda Emīla Liberta un Vanesas Buldinskas vietas LOV jaunatnes sastāvā, kā arī jaunatnes sastāvā uzņemt Helviju Babri, bet Vinetu Pētersoni, kura UCI pasaules rangā šobrīd ir sestajā vietā, iekļaut sudraba (iepriekš B sastāvā).

Tādējādi riteņbraukšanas veidu pārstāvniecība Latvijas Olimpiskās vienības sastāvos pieaugusi līdz astoņiem sportistiem. Bez jau iepriekš pieminētajiem, jaunatnes sastāvā atrodas Emīls Edvards Liberts, sudraba sastāvā Emīls Liepiņš, bet zelta sastāvā Toms Skujiņš un Krists Neilands.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044