BMX

Latvijas dāmu izlase izcīna EČ bronzas medaļas; Čudarei uzvaru G12 grupā

Svētdien Beļģijas pilsētā Deselā noslēdzies UEC Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Dāmu komandu sacensībās trešo vietu izcīnīja Latvijas sportistes – Vineta Pētersone, Veronika Monika Stūriška un Līva Lizete Glāzere. Tikmēr jaunatnes sacensībās uzvaru G12 grupā svinēja Melānija Čudare.

Dāmu komandu sacensībās sacentās četras nācijas – Francija, Beļģija, Latvija un Spānija. Dāmu izlases galvenā trenera Ģirta Kātiņa vadībā mūsu valsts godu aizstāvēja – ceturtās vietas ieguvēja elites dāmu grupā Vineta Pētersone, junioru grupas pusfināliste Līva Lizete Glāzere un Veronika Monika Stūriška. Mūsu meitenes trasi veica pēc 39,251 sekundes. Tas deva trešo vietu. Uzvarēja Francija (38,446), kam sekoja Beļģija (39,081).

Sekoja izšķirošie braucieni jaunatnes un amatieru grupās. No Latvijas finālos iekļuva septiņi sportisti. Uzvaras laurus meiteņu G12 grupā plūca trenera Ulda Balbeka trenētā “Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS” sportiste Melānija Čudare. G14 grupā uzreiz aiz goda pjedestāla palika Lote Etmane, kura dienu iesāka ar vairākām uzvarām priekšbraucienos.

Divi latviešu finālā iekļuva B13 konkurencē. Piekto vietu tajā izcīnīja jelgavnieks Markuss Soļims, kamēr Valtam Budiginam no “Ventspils Spars” astotā vieta. B12 grupā labāko sešinieku noslēdza “BMX Rīga/ RRS” pārstāvis Ralfs Ratnieks. Vēl divas piektās vietas mūsu amatieriem. M25 – 29 grupā finālā piektais Kristaps Vekša, bet Robertam Treimanim no “Tālava/ VBSS” šī pozīcija M30 – 34 grupā.