BMX

Latvijas BMX sportisti izcīna deviņas godalgas UEC Eiropas kausa 2. posmā

Svētdien Itālijas pilsētas Veronas BMX centrā aizvadīts UEC Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā otrais posms. Tajā Latvijas bērnu, jauniešu un amatieru grupu sportisti izcīnīja deviņas godalgas.

Otro posmu ievadīja elites, U23 un junioru grupu sacensības. No Latvijas sportistiem vīru elitē Kristens Krīgers tika līdz ceturtdaļfinālam, tajā ieņemot astoto vietu. Tikmēr U23 grupā Mārtiņš Emīls Treimanis ceturtdaļfināla braucienā finišēja sestais, bet junioros Edgars Langmanis šajā sacensību fāzē savā braucienā pēc kritiena palika astotajā vietā. Vakar septīto vietu U23 konkurencē izcīnījušais Kārlis Pedraudzis pēc uzvaras pirmajā kārtā, piedzīvoja neveiksmi astotdaļfinālā.

Ar medaļām priecēja “Challange” grupu Latvijas sportisti. B14 grupā ar piecām uzvarām, tostarp pusfinālā, dienu iesāka Valts Budigins. Lielajā finālā viņš pēc spraigas cīņas finišēja piektajā vietā. G13/14 meiteņu grupā finālistu vidū divas latvietes. Lotte Etmane tajā izcīnīja ceturto vietu, bet “Mītavas kumeļi” pārstāve Melānija Čudare bija astotā.

Lielisks sniegums sacensībās Ralfam Ratniekam, kurš B13 grupas lielajā finālā izcīnīja augsto otro vietu. Par gadu jaunāku puišu konkurencē astoto pozīciju finālā ieņēma “Tālava” kluba pārstāvis Bruno Vanags. Trešais B11 grupā lielajā konkurencē bija “BMX Rīga” pārstāvis Marko Daude.

10 gadus veco puišu grupā finālā trešais ātrākais izrādījās mārupietis Gustavs Ģigulis, kurš pirmajā posmā guva uzvaru. Vēl vienu trešo vietu Latvijai guva Jēkabs Ozols, kuram šis panākums B9 konkurencē. Otro dienu pēc kārtas divas mūsu meitenes sasniedza finālu G9 grupā. Katei Lukšai izšķirošajā braucienā trešā vieta, kamēr Ievai Višņevskai šajā reizē ceturtā pozīcija.

Pēc vakar iegūtās piektās vietas, otrajā posmā otro vietu B8 grupā izcīnīja “Tālava” braucējs Patriks Stūrmanis, bet piektais ātrākais izrādījās Kristaps Lūsis. Lielisks panākums arī “BMX Rīga” braucējai Emmai Švalkovskai, kura ieguva otro vietu meiteņu G8 konkurencē. Arī pirmajā posmā Emma bija otra ātrākā. Divi mūsējie finālā tika arī B7 puišu grupā. Hugo Zabriko sestais, bet Kārlis Kramiņš septītais.

Tāpat kā vakar, arī šodien visos dienas braucienos uzvarēja krūzeru 40 – 44 grupas pārstāvis Ģirts Jonkus no “Mītavas kumeļiem”. Krūzeru 30 – 39 grupā Armandam Kāpiņam otrā, kamēr Edgaram Upītim septītā pozīcija.

UEC Eiropas kausa sezona BMX riteņbraukšanā turpināsies 8. un 9. aprīlī Beļģijas pilsētā Zolderā. Tikmēr 6. un 7. maijā Eiropas kausa posmi notiks Valmierā.