BMX

Latvijas BMX braucējiem medaļu raža Valmierā aizvadītajā UEC EK 5. posmā

Sestdien visas dienas garumā Valmierā aizvadīts UEC Eiropas kausa BMX piektā posma sacensības, kurās Latvijas sportisti izcīnīja kuplu medaļu skaitu. Junioru meiteņu grupā pārliecinoši uzvarēja Veronika Monika Stūriška, kamēr U23 konkurencē Kārlis Pedraudzis izcīnīja trešo vietu. Elitē Kristens Krīgers un Vineta Pētersone noslēdza labāko sešinieku.

Vairāk nekā pustūkstotis BMX braucēju no visas Eiropas, kā arī Kolumbijas un Jaunzēlandes sestdien saulainos, bet vēsos laika apstākļos Māra Štromberga BMX trasē “Valmiera” aizvadīja UEC Eiropas kausa piektā posma sacensības. Ļoti kuplā skaitā ar panākumiem startēja arī Latvijas klubu sportisti.

Rīta pusē trasē sacentās elites, U23, junioru un vecākās jauniešu grupas sportisti.

Mājas trasē junioru meiteņu konkurencē lielisku dominanci demonstrēja “Silvas ziķeri” pārstāve Veronika Monika Stūriška. Aizvadītā gada labākā Latvijas riteņbraucēja bija tik pārāka, ka finālā otrās vietas ieguvēju Zoi Fovjēru no Francijas apsteidza par vairāk nekā 4 sekundēm. Veronikas apļa laiks bija ātrāks nekā elites un U23 grupas uzvarētājām.

U23 vīru konkurencē finālu sasniedza “AKSSC Valmiera” pārstāvis Kārlis Pedraudzis. Trenera Olafa Lakuča audzēknis dienas izšķirošajā braucienā spraigā konkurencē izcīnīja trešo vietu, kas arī vērtējams kā ļoti atzīstams panākums.

Elites vīru grupā sezonas pirmo finālu Eiropas kausā sasniedza Kristens Krīgers. Ivo Lakuča audzēknis no “Mītavas kumeļi” uzvarēja ceturtdaļfinālu, bet pusfinālā bija ceturtais ātrākais. Lielajā finālā mājinieks finišēja sestajā pozīcijā. Uzvarēja Beļģijas labākais BMX braucējs, Eiropas kausa līderis Rubens Gommērs, otrajā vietā atstājot Eiropas čempionu Kaju Vaitu no Lielbritānijas.

Dāmu elitē Latvijas cerības tika saistītas ar “Silvas ziķeru” pārstāvi Vinetu Pētersoni. No Cēsīm nākusī riteņbraucēja ieņēma sesto vietu, bet nepārspēta palika Malēne Kejlstrupa no Dānijas.

Ļoti iepriecināja mūsu B15/16 grupas puiši. Triumfu guva trenera Edžus Treimaņa audzēknis no “BMX Rīga/ RRS” Kristers Apels, kurš triumfēja visos dienas braucienos. Labāko trijnieku noslēdza Adrians Jermakovs. Šajā pat grupā meitenēm Adelīna Kārkliņa no “Valmieras puikām” spēja izcīnīt augsto trešo vietu.

Dienas turpinājumā latvieši sportiskajā ziņā nebija viesmīlīgi pret ārvalstniekiem, izcīnot godalgas teju katrā no “Challange” grupām. M40 - 44 Krūzeros uzvaru sēriju turpināja jelgavnieks Ģirts Jonkus, bet Renārs Auga palika nepārspēts jaunākā krūzeru konkurences grupā. B14 grupas labāko trijniekā uzreiz divi mūsējie. Triumfs Valtam Budiginam, bet Rodrigo Ābolam trešā vieta. B13 jauniešu konkurencē mājinieku kluba braucējs Patriks Krauklis finālā ieguva augsto otro vietu. Tikmēr meiteņu G13/14 grupā “Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS” pārstāve Melānija Čudare guva spožu uzvaru.