BMX

Krīgers izcīna augsto ceturto vietu UEC BMX Eiropas kausa 7. posmā; Challange grupās latviešiem deviņas godalgas

Sestdien Čehijā aizvadīts UEC BMX Eiropas kausa septītais posms. Elites vīru grupas lielajā finālā augsto ceturto vietu izcīnīja Latvijas čempions Kristens Krīgers, kamēr U23 grupā uzreiz aiz pjedestāla palika Mārtiņš Emīls Treimanis. Latvijas “Challange” grupu sportisti priecēja ar deviņām godalgām.

UEC BMX Eiropas kausa sezona turpinās Čehijā, kur Benātki pie Jizeras pilsētas trasē šajā nedēļas nogalē tiek aizvadīts septītais un astotais posms. Sestdienas dienas ievadā par godalgām sacentās elites, U23, junioru un B15/16 vecāko jauniešu grupu sportisti.

Vīru elitē pusfinālu sasniedza abi latvieši – Kristens Krīgers un Mikus Dāvids Strazdiņš. Abi arī startēja vienā pusfināla braucienā. Spraigā cīņā Kristens finišēja trešais, kamēr Mikus ierindojās septītajā vietā. Dienas lielajā finālā trenera Ivo Lakuča audzēknis Krīgers pirmajā taisnē bija ļoti konkurētspējīgs, piedaloties cīņā par TOP3. Turpinājumā Krīgers nonāca ceturtajā pozīcijā, tomēr līdz pat pēdējam metram sīvi cīnījās par trešo vietu ieguvušo nīderlandieti Timu Gūsensu. Finišā Krīgers ceturtais.

Uzvaru sēriju turpināja Beļģijas čempions un pārliecinošs Eiropas kausa kopvērtējuma līderis Rubens Gommērs. Otrā vieta šveicietim Sedrikam Butī, bet trijnieku noslēdza pieminētais Gūsenss.

U23 vīru grupā līdz lielajam finālam aizcīnījās “Tālavas” kluba audzēknis Emīls Mārtiņš Treimanis. Finālā Olafa Lakuča audzēknis izcīnīja ceturto vietu, bet uzvaru svinēja nīderlandietis Kaspers Pīrpers.

Junioru grupā pēc lieliska snieguma Valmieras posmos arī Čehijā ļoti jaudīgs bija “BMX Rīga/ RRS” pārstāvis Edgars Langmanis. Edžus Treimaņa audzēknis uzvarēja astotdaļfinālu un ceturtdaļfinālu, kamēr pusfinālā bija otrais. Finālā starts nebija veiksmīgs, tomēr Edgars cīnījās līdz galam, finišējot piektajā vietā.

Vēl vienu finālu Latvijai atnesa meiteņu G15/16 grupas braucēja Adelīna Kārkliņa no “Valmieras puikas VSS”. Finālā Kristena Krīgera audzēkne finišēja sestajā pozīcijā.

Dienas otrajā pusē septītā posma sacensības aizvadīja bērnu, jauniešu un amatieru grupu sportisti. Latvijas braucēji priecēja ar deviņām godalgām.

Krūzeru 40-44 grupā apbrīnojamu uzvaru sēriju turpināja “Mītavas kumeļi” sportists Ģirts Jonkus.