BMX

Jonkus aizstāv Eiropas Challange čempiona titulu Krūzeru 40 – 44 grupā

Piektdien Francijā sācies UEC BMX Eiropas čempionāts. Krūzeru 40 – 44 grupā otro gadu pēc kārtas par uzvarētāju kļuva “Mītavas kumeļi” kluba sportists Ģirts Jonkus, bet Emma Švalkovska no “BMX Rīga/ RRS” ieguva otro vietu meiteņu G8 konkurencē.

Pirmajā Eiropas čempionāta dienā sacensības aizvadīja visa vecuma krūzeru braucēji, kā arī jaunāko grupu puiši un meitenes. Garajā sacensību dienā līdz lielajiem fināliem aizcīnījās pieci Latvijas sportisti. Kādam ceļš līdz izšķirošajam braucienam par godalgām bija gluds, kādām bija jāpārvar dažādi izaicinājumi.

Krūzeru M40 – 44 grupā “Mītavas kumeļu” kluba braucējs Ģirts Jonkus uzvarēja pirmos četrus braucienus, ieskaitot ceturtdaļfinālu. Pusfinālā Ģirtam otrā vieta. Tikmēr lielajā finālā ļoti spraigā un acīm baudāmā cīņā jelgavnieks bija ātrākais, svinot uzvaru šajās sacensībās jau otro gadu pēc kārtas.

Ceturto vietu krūzeru M25 – 29 spēja izcīnīt “Silvas ziķeru” klubu ikdienā pārstāvošais smiltenietis Renārs Auga. Renāram priekšbraucienos izdevās vienu reizi uzvarēt, kamēr finālā viņš iekļuva pēc ceturtās vietas pusfinālā. Izšķirošajā braucienā Renārs reāli cīnījās par vietu labāko trijniekā, paliekot uzreiz aiz tā.

Krūzeru M45 – 49 konkurencē finālistu vidū bija vēl viens ļoti pieredzējis Latvijas BMX sportists – Alvis Lānso. “Mītavas kumeļi” pārstāvis dienas noslēdzošajā braucienā finišēja piektajā pozīcijā.

Ar otro vietu meiteņu G8 grupā priecēja “BMX Rīga/ RRS” pārstāve Emma Švalkovska. Līdz finālam Emmai divas otrās un viena trešā vieta. Tikmēr šajā vecumā puišiem lielisks panākums “Mītavas kumeļi” kluba braucējam Jēkabam Strēlim, kurš lielā konkurencē prata sasniegt finālu un tajā ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Sestdien par godalgām sacentīsies elites, U23 un junioru grupas sportisti.