BMX

Latvijas jaunajiem sportistiem trīs godalgas UEC BMX EČ noslēdzošajā dienā

Svētdien Francijā ar jauniešu, amatieru un komandu sacensībām noslēdzies vērienīgais UEC BMX Eiropas čempionāts. “Challange” sacensībās meiteņu G13 grupā uzvaru svinēja “Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS” sportiste Melānija Čudare. Uz goda pjedestāla savās grupās kāpa arī – Anna Pedraudze un Patriks Krauklis.

+30 grādu svelmē svētdien Francijā ar sacensībām visas dienas garumā noslēdzās vērienīgais UEC BMX Eiropas čempionāts. Jau vēstījām par lieliskajiem Latvijas junioru sportistu panākumiem – Edgara Langmaņa zeltu un Veronikas Monikas Stūriškas sudrabu. Trešajā sacensību dienā par godalgām “Challange” klasēs sacentās jauniešu no 10 gadiem un amatieru grupu braucēji.

Lielo finālu mežonīgajā konkurencē spēja sasniegt astoņi Latvijas braucēji. Trīs no viņiem arī kāpa uz goda pjedestāla. Meiteņu G13 grupā savu pērn iegūto uzvarētājas titulu nosargāt ļoti vēlējās trenera Ulda Balbeka audzēkne Melānija Čudare. Talantīgā “Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS” sportiste finālā jau no pirmajiem metriem uzņēmās brauciena vadību. Melānija trasē brauca perfekti, savu vadību tikai palielinot. Finiša taisnē viņas pārsvars jau bija iespaidīgs. Jelgavniece kļuva par sacensību uzvarētāju, aizstāvot pērn iegūto titulu.

G12 grupā visas dienas garumā ļoti pārliecinoši brauca Anna Pedraudze, kura ikdienā pārstāv “Tālava/ VSS”. Līdz finālam viņa uzvarēja visos braucienos. Izšķirošajā braucienā mūsu sportiste izkaroja otro vietu, kurā arī finišēja. Uzvarēja Šarlote Dodema no Nīderlandes.

Vēl vienu godalgu Latvijai izcīnīja B13 grupā startējošais “MŠA/ Valmieras puikas VSS” braucējs Patriks Krauklis. Bez viņa lielajā finālā iekļuva arī “BMX Rīga/ RRS” pārstāvis Ralfs Ratnieks. Pēc starta abi mūsējie atradās uzreiz aiz goda pjedestāla pozīcijām. Virāžā kritienus piedzīvoja divi priekšā esošie konkurenti. Izcili situācijā noorientējās Krauklis, kurš izvirzījās trešajā vietā, kurā arī finišēja. Ralfam Ratniekam haotiskajā braucienā piektā pozīcija.

B14 grupā Latvijas čempions Valts Budigins no “Ventspils Spars” iekļuva finālā, tajā gūstot septīto pozīciju. B10 grupas finālā spēja būt “Mārupes BMX klubu” ikdienā pārstāvošais Gustavs Ģigulis. Noslēdzošais brauciens gan neizvērtās kā plānots. Gustavs piedzīvoja kritienu un finišu nesasniedza.

G11 grupā meitenēm lielajā finālā sesto vietu ieguva “MŠA/ Valmieras puikas VSS” pārstāve Tīna Štefenberga. Šī pati pozīcija Renāram Želvim (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS”) B12 puišu grupā.

Turpinot nesen aizsākto tradīciju, Eiropas čempionātā tika noskaidroti arī komandu braucienu uzvarētāji “Championships” klasē. Latvija tika pārstāvēta vīru braucienā, kur mūsu izlases sastāvi veidoja – Kristens Krīgers, Mikus Dāvids Strazdiņš un junioru čempions Edgars Langmanis.  Mūsu trio kvalifikācija palika ārpus labāko piecinieka, kas dotu iespēju sacensties finālā. Uzvaru tikmēr svinēja Nīderlande ar elites čempionu Niku Kimmanu priekšgalā.