BMX

Jonkus pēc lieliskas sezonas pārliecinoši triumfē UEC Eiropas kausa kopvērtējumā

Līdz ar Portugāles posmiem noslēgusies 2023. gada UEC Eiropas kausa sezona BMX riteņbraukšanā. Labāko trijniekā savās vecuma grupās kopvērtējumā spēja iekļūt četri Latvijas braucēji. Čempiona tituls krūzeru 40 – 44 grupā jelgavniekam Ģirtam Jonkusam.

Eiropas kausa sezonā tika iekļauti 12 posmi. Divi no tiem, 6. un 7. maijā, risinājās arī pie mums Valmierā. Sezonas kopvērtējumā tika vērtēti dalībnieki sākot no B13 vecuma grupas. Latvijas sportisti lielā daļā grupu bija starp labākajiem visas sezonas garumā. Lielajā kopvērtējumā vairāki no mūsējiem arī spēja būt labāko trijniekā.

Čempiona titulu krūzeru vīru M40 – 44 grupā izcīnīja “Mītavas kumeļi” kluba pārstāvis Ģirts Jonkus. Jelgavnieks izcīnīja uzvaras pirmajos astoņos posmos. Pēdējos četros Ģirts nestartēja, tomēr tas neliedza viņam pārliecinoši saglabāt līdera godu. Ģirtam 1025 punkti, kamēr tuvākajam sekotājam Marko Gaulem no Itālijas 765. Otro vietu krūzeru 30 – 39 grupā kopvērtējumā izcīnīja Armands Kāpiņš, kurš atzina vienīgi čeha Jabuba Skrejpeka pārākumu.

Lielisks sniegums visas sezonas garumā B13 grupā “BMX Rīga/ RRS” sportistam Ralfam Ratniekam. Rīdzinieku kluba pārstāvis izcīnīja otro vietu (1470 punkti), piekāpjoties vienīgi Julesam Kasperam ņo Šveices. Šajā grupā vismaz vienu punktu nopelnīja 134 sportisti. TOP 10 iekļuva arī “MŠA/ Valmieras puikas VSS” braucējs Patriks Krauklis.

B14 grupā pie punktiem tika 132 sportisti. Augstā piektā vieta ventspilniekam Valtam Budiginam. Nevar neizcelt arī B15/16 grupā startējošo “BMX Rīga/ RRS” sportistu Kristeru Apelu. Lai arī sezonas vidū Kristers guva smagu savainojumu, līdz tam tika sasniegti lieliski rezultāti. Jāizceļ divas uzvaras Valmieras posmos. Kopumā Kristeam nopelnīti 731 punkts, bet uzvarēja zviedrs Jaspers Valbergs.

Jāizceļ G13/14 grupā startējošā Lotte Etmane. Pēc teju izcili aizvadītajiem pirmajiem četriem posmiem, mazāk startējot turpinājumā, Lotte kopvērtējumā izcīnīja trešo vietu (775 punkti). Uzvara Čarlijai Heisai no Īrijas. Šajā pat grupā sestā vieta Melānijai Čudarei no "Mītavas kumeļi". Tikmēr G15/16 konkurencē astoto vietu ieguva Adelīna Kārkliņa no "MŠA/ Valmieras puikas".

Championships klasēs no latviešiem TOP8 iekļuva vienīgi Mārtiņš Emīls Treimanis, kuram astotā vieta vīru U23 grupā. Vīru elitē Kristens Krīgers noslēdza TOP20.