BMX

Blūms jaudīgo sezonu turpina ar piekto vietu PK 6. posma XCC krosa sacensībās

Latvijas labākais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms (“KKMC Racing team”) piektdienas vakarā Francijā izcīnīja ļoti augsto piekto vietu Pasaules kausa 6. posma sacensībās saīsinātajās (XCC) MTB krosā.

Mārtiņš Blūms startēja ar devīto numuru. Labās starta pozīcijas jau no pirmā apļa ļāva atrasties līderu grupā. Mārtiņš ilgu laiku bija ap TOP10 pozīciju. Trases vidusdaļā viņš nedaudz atkrita, bet, tuvojoties beigām atkal bija cieši aiz līderiem. Ilgu laiku visiem pa priekšu brauca XCC krosa meistars Luka Švarcbauers. No vācieša stafeti pārņēma mājinieku favorīts Viktors Koreckijs.

Pēdējā aplī Blūms aizdevās kā astotais, vien 2 sekundes aiz līdera. Pēdējā kilometrā cēsinieks labi turējās līdzās Koreckija tempam, apsteidzot vēl divus konkurentus. Likās, ka Mārtiņš stabili finišēs sestajā, vietā tomēr priekšā kritienu piedzīvoja Šveices čempions Tomass Litšers. Trenera Jāņa Mūsiņa audzēknis ātri vien pacēlās uz piekto vietu, kurā arī finišēja. Kārtējo reizi Blūms apliecināja savu piederību pasaules MTB elitei.

Trasē viņš pavadīja 20 minūtes un 38 sekundes. Uzvaru svinēja Koreckijs. Francūzis brauca par 5 sekundēm ātrāk nekā Mārtiņš. Otrā vieta citam franču braucējam Žordanam Šarū (+00:00:00), bet TOP3 saistošajās sacensībās izcīnīja Švarcbauers.

Svētdien turpat norisināsies Olimpiskā krosā (XCO) sacensības.