BMX

Pasaules kausa otrajā posmā Stūriška izcīna ceturto vietu + VIDEO

Jaunzēlandes pilsētā Rotorua agrā svētdienas rītā pēc Latvijas laika aizvadīts Pasaules kausa otrais posms BMX superkrosā. Dāmu U23 grupā Latvijas vadošā braucēja Veronika Monika Stūriška iekļuva lielajā finālā un tajā izcīnīja ceturto vietu. Uzvaru svinēja pērnā gada Pasaules kausa ieguvēja Ava Korleja. Dāmu elitē Vineta Pētersone sacensības noslēdza pēc pirmās kārtas. Foto: Nico Van Dartel.

Tāpat kā sestdien notikušajā pirmajā posmā, arī otrajā U23 dāmu grupas sportistes aizvadīja vien divus sacensību braucienus. Pēc pirmās kārtas sekoja lielais fināls. Latvijas čempione Veronika Monika Stūriška pirmās kārtas braucienā spraigā cīņā ar kanādieti Teiganu Paskuālu finišēja trešajā vietā.

Lielajā finālā trenera Ģirta Kātiņa audzēkne izvēlējās astoto celiņu. Pēc starta Stūriška izvirzījās trešajā vietā, ko saglabāja līdz pirmajai virāžai. Tajā iekšmalas priekšrocību prasmīgi izmantoja iepriekšējā posma uzvarētāja Teja Rufusa, kura mūsu sportisti atbīdīja uz ceturto vietu. Atlikušajā trases daļā Veronika pozīcija nemainījās, latvietei izcīnot ceturto pozīciju.

Uzvarēja pērnā gada Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāja Ava Korleja no ASV, kurai sekoja austrāliete Izabela Meija.

Dāmu elitē Vineta Pētersone pirmās kārtas braucienā finišēja septītajā vietā, pēc kā nonāca pēdējās cerības braucienā. Tajā cēsiniece līdzvērīgā cīņā finišēja ceturtajā vietā, kas neļāva iekļūt ceturtdaļfinālā. Vinetai sacensību noslēgumā 30. vieta. Uzvaru dāmu konkurencē 34 dalībnieču konkurencē otro dienu pēc kārtas svinēja austrāliete Saija Sakakibara. Otrā vieta Pasaules čempionei Betānijai Šrīversai, bet TOP3 noslēdza Manona Vēnstra no Nīderlandes.

Vīru elitē uzvarēja francūzis Žoriss Dodē, kurš lielajā finālā aiz muguras atstāja šveicieti Sedriku Butī un titulēto nīderlandieti Niku Kimmanu. Iepriekšējā posma uzvarētājs Romēns Mahjē nepārvarēja ceturtdaļfinālu.

Pasaules kausa sezona turpināsies 24. un 25. februārī Austrālijas pilsēta Brisbenā.