BMX

Latvijas Challange klašu braucējiem četras godalgas BMX EK 4. posmā

Svētdien Beļģijas pilsētā Zolderā aizvadīts UEC BMX Eiropas kausa ceturtais posms jaunatnes un amatieru grupu sportistiem. Trešo uzvaru trīs aizvadītajos posmos krūzeru 40 – 44 grupā izcīnīja jelgavnieks Ģirts Jonkus. Uz goda pjedestāla kāpa vēl trīs Latvijas jaunāko grupu sportisti.

Trīs dienu garais BMX maratons Zolderā noslēdzās ar Eiropas kausa ceturto posmu Challange grupu sportistiem. Viņu vidū arī vairāki desmiti Latvijas braucēji. Iespaidīgā konkurencē lielajos finālos iekļūt spēja seši mūsu valsts pārstāvji.

Savu izcilo bilanci Eiropas kausos turpināja krūzeru M40 – 44 klases braucējs Ģirts Jonkus. “Mītavas kumeļi” kluba braucējs uzvarēja visos trīs priekšbraucienos, kā arī lielajā finālā. Trīs aizvadītajos posmos Ģirtam trīs uzvaras.

Lielisku sniegumu nodemonstrēja arī Latvijas B8 grupas puiši. Finālā iekļuva gan rīdzinieks Rojs Spore, gan ādažnieks Mateo Bogomazovs. Izšķirošajā cīņā par godalgām abi mūsu sportisti cīnījās godam, finišējot attiecīgi otrajā un trešajā vietā. Sporem šis bija jau otrais goda pjedestāls Zolderā šajā gadā.

Ceturto godalgu Latvijai atnesa “Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS” pārstāve Evelīna Līkuma. Trenera Ulda Balbeka audzēkne kā ceturtā no savas pusfināla iekļuva lielajā finālā, kurā izcīnīja augsto trešo vietu.

B11 grupā puišiem otro finālu pēc kārtas prata sasniegt “BMX Tukums” kluba sportists Roberts Spirģis. Viņš lielajā finālā izcīnīja septīto vietu. Sestā pozīcija lielajā finālā  “MŠA/ Valmieras puikas VSS” sportistei Adrijai Štrombergai, kura to paveica G10 konkurencē.

UEC BMX Eiropas kausa sezona 13. un 14. aprīlī turpināsies Čehijā.